Start
Ta strona od 1 września 2021 nie będzie aktualizowana i 30 listopada zostanie wyłączona

VIII edycja Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego w naszej szkole

,,Spiżowa postać kroczącego Lenina stanęła w nowohuckiej alei Róż i rychło stała się obiektem nieplanowanych przez władze działań” - to jedno ze zdań, z którym musieli się zmierzyć uczniowie naszej szkoły i młodzież szkolna z ponad 600 placówek, biorących udział w tegorocznej edycji Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii”. Celem konkursu dla uczniów jest kampania promująca poprawną polszczyznę oraz znajomość podstawowych faktów i postaci współczesnej historii Polski. To także wspólna i aktywna formuła obchodów Święta Niepodległości. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja ,,Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów w Krakowie, które corocznie przygotowuje teksty dyktanda w konsultacji z historykiem.

Pierwszy tekst dyktowany uczniowie pisali w swoich szkołach, a oceniała ich szkolna komisja na podstawie kryteriów przygotowanych przez organizatorów.

Zwycięzcami  konkursu na etapie szkolnym zostali:

I miejsce – Filip Ciosek z kl. IIb

II miejsce - Łukasz Sacharz z kl. Itk

III miejsce - Sebastian Równicki z kl. Itk

Agnieszka Kwiecień – szkolny koordynator dyktanda.

 

kliknij na zdjęciu aby przejść do galerii


 

Szanowni  Państwo


Biblioteka szkolna otrzymała  środki  na zakup nowości wydawniczych w ramach projektu

,,NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA NA LATA 2016 -2020 ‘’

PRIORYTET 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa  wśród młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do uczniów, rodziców, nauczycieli

i pracowników administracji o zgłaszanie pozycji książkowych i nowości

wydawniczych do dnia 09.09.2020r.

UWAGA!!! W RAMACH PROJEKTU NIE MOGĄ BYĆ ZAKUPIONE PODRĘCZNIKI, ATLASY  ITP. POZYCJE

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
1 września 2020

Zapraszamy uczniów w strojach galowych

godz. 8:00 - msza święta w kościele p.w.  Św. Brata Alberta w Sędziszowie

godz. 9:00 – klasa I technikum  transportu kolejowego spotkanie na sali

gimnastycznej z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym

godz. 9:20 - klasa I technikum  mechaniczno - informatyczne spotkanie

na Sali gimnastycznej z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym

Na spotkaniach wszystkich uczestników obowiązują MASECZKI

Spotkania w salach lekcyjnych z wychowawcami:

godz. 9:30 – klasa IIa tmi       sala nr 22

godz. 9:40 – klasa IIb tmi     sala nr 1

godz. 9:50 – klasa III tm      sala nr 7

godz. 10:00 – klasa IV tm      sala nr 20 

 

 

28 maja 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Jędrzejowskiego imienia świętego Jana Pawła II najzdolniejszym młodym mieszkańcom powiatu, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, mieli wzorowe zachowanie oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Wśród 10-tki najlepszych znalazł się Filip Ciosek, uczeń klasy I 4-letniego technikum mechanicznego. 

 

 

 

--> Procedury bezpieczeństwa egzaminów zewnętrznych 2020r. <--

--> Procedury na wypadek zakażenia lub zachorowania na COVID-19 <--

 


 

Konsultacje z nauczycielami


Dyrektor Zespołu Szkół w Sędziszowie informuje, że od dnia 25 maja 2020 r. rozpoczynają się konsultacje dla maturzystów, a od dnia 1 czerwca 2020 r. dla uczniów klas I-III. Poniżej zamieszczony jest harmonogram konsultacji. W związku z pandemią prosimy o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa na terenie szkoły w czasie konsultacji zamieszczonych poniżej.

--> Harmonogram konsultacji <--

--> Procedury bezpieczeństwa w czasie konsultacji <--

--> Procedury funkcjonowania biblioteki szkolnej <--

 

Zmiana planu lekcji od 11 maja 2020 r.

 

 


 

Komputery do nauki zdalnej

 

 

5 maja br. ze Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie Dyrektor Szkoły Grzegorz Pyzowski odebrał 5 sztuk laptopów, które pomogą w prowadzeniu zdalnego nauczania. Komputery trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli naszej placówki.

Zakup laptopów został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dofinansowanie wynosiło 99 990,00 złotych. 

„ W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość – marzenia”.

H.G.Wells

 

24 kwietnia 2020r. uczniowie klasy IVTM odebrali świadectwa ukończenia technikum. Ze względu na szczególny czas pandemii, w jakim wszyscy się znaleźliśmy, okoliczności tego wydarzenia musiały być szczególne. Przy odbiorze świadectw obecny był pan dyrektor Grzegorz Pyzowski oraz wychowawczyni klasy IVTM pani Renata Wcisło. Uczniowie wchodzili do szkoły, pojedynczo, każdy na określoną godzinę, w maseczkach i rękawiczkach. Zachowując bezpieczną odległość odbierali świadectwa, dyplomy i nagrody oraz podziękowania dla rodziców.

Na szczególne uznanie zasłużyło trzech uczniów tej klasy: Szymon Górski za aktywną pracę na rzecz szkoły, systematyczne uczestnictwo w honorowym oddawaniu krwi oraz wyjątkowe zaangażowanie podczas zajęć praktycznych, Mateusz Osowski za sumienność, systematyczność, wysoką frekwencję i aktywność na zajęciach praktycznych oraz Bartosz Marzec za zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności szkolnej, a także podczas zajęć praktycznych. Pan dyrektor wręczył również uczniom podziękowania dla rodziców, dla pani Doroty Górskiej oraz pana Roberta Stachowicza za znakomitą pracę na rzecz Komitetu Studniówkowego organizującego Bal Maturalny 2020 w naszej szkole. Pomimo maseczek na twarzach, które niestety skrywały przed wzrokiem uśmiechy na twarzy absolwentów, wszyscy cieszyliśmy się, że z sukcesem udało im się zakończyć kolejny etap edukacyjny. Mamy nadzieję, że na nim nie poprzestaną.  Mają swoje plany na przyszłość i marzenia, ale  wierzymy, że nostalgia i wspomnienia z okresu uczęszczania do naszego technikum sprowadzą ich tutaj czasami, chociaż już raczej, jako miłych gości.

Teraz zostały jeszcze tylko egzaminy zewnętrzne, na które czekają z niecierpliwością. Ich plany, tak jak wielu ludzi na świecie pokrzyżował los, jaki dzielimy w walce z niebezpiecznym wirusem.

ŻYCZYMY IM SUKCESÓW W DOROSŁYM, ODPOWIEDZIALNYM ŻYCIU ORAZ JAK NAJLEPSZYCH WYNIKÓW NA EGZAMINACH ZEWNĘTRZNYCH!

/Renata Wcisło/


 

Do 24 maja br. zostaje czasowo ograniczone funkcjonowanie szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Rozp. MEN z dnia 20.03.2020 r. Dz. U. 2020 poz. 410, 492, 493).

W tym okresie nauka będzie realizowana z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W zakładce NAUCZANIE ZDALNE będą zamieszczane dla Uczniów i Rodziców informacje od nauczycieli  o sposobie i trybie realizacji podstawy programowej. Wychowawcy klas wraz z nauczycielami przedmiotów, będą drogą telefoniczną lub elektroniczną udzielać w razie potrzeby wszelkich niezbędnych wyjaśnień w zakresie realizowanych treści programowych. Prosimy o systematyczny monitoring informacji zamieszczanych na naszej stronie.


 


 

Szanowni Państwo,


31.03.2020 r. weszła w życie ustawa zmieniające ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.
Ustawa daje możliwość skorzystania  z ulg w opłacaniu składek oraz ubiegania się o świadczenie postojowe.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z informacjami o przysługiwanych uprawnieniach --->> tutaj
oraz na stronie ZUS -->> 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 3 z 4
Reklama
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.