Start
Ta strona od 1 września 2021 nie będzie aktualizowana i 30 listopada zostanie wyłączona

Dnia 10 marca 2020r. odbył się XIX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sędziszowie. Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Franczak, Damian Misiowski i Michał Nowak. Drużynowo zajęliśmy III miejsce, natomiast indywidualnie w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Damian Misiowski z klasy II TM. Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 


 
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

6 marca 2020r. w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Dyrektor ZS w Sędziszowie Pan Grzegorz Pyzowski wraz z autorką projektu Panią Agnieszką Koniarz odebrali dyplom potwierdzający uznanie projektu SPAWACZ mój zawód - pasja - satysfakcja - pieniądze za BARDZO DOBRĄ PRAKTYKĘ w konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2019.

 


 

 

 

 


 

2 lutego 2020r. delegacja z Naszej szkoły wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 76 rocznicę odbicia żołnierzy Armii Krajowej z siedziby Gestapo w Jędrzejowie. Uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele bł.Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie a następnie złożyli wiązanki pod pomnikiem przypominającym tamte wydarzenia.


 


 

 

Ogólnopolski sukces Naszego Technikum

 

Miło nam poinformować, iż Nasze Technikum po raz kolejny otrzymało tytuł „Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości”.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości” jest Fundacja Fundusz Współpracy, a współorganizatorem Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce. Poprzez zaprezentowanie dobrych praktyk szkół możliwe jest wskazanie, w jaki sposób edukacja może osiągać wysoką jakość i efektywność w zakresie kształcenia zawodowego.

Wśród laureatów czwartej edycji konkursu znalazło się nasze technikum, które do konkursu zgłosiło projekt pod tytułem:

„SPAWACZ: MÓJ ZAWÓD - PASJA - SATYSFAKCJA - PIENIĄDZE”.

Nasze technikum to jedyna szkoła, nie tylko z powiatu jędrzejowskiego,ale również z całego województwa świętokrzyskiego, która otrzymała specjalny dyplom  „DOBREJ PRAKTYKI.”

Poprzez zaprezentowanie praktyki naszej szkoły na forum ogólnopolskim mogliśmy pokazać, w jaki sposób edukacja może osiągać wysoką jakość i efektywność w zakresie kształcenia zawodowego. Udział w konkursie pozwolił nam pochwalić się tym, co robi nasza szkoła, nowatorskimi pomysłami nauczania, nieszablonowymi, nowoczesnymi i odważnymi rozwiązaniami, które z powodzeniem stosujemy w edukacji zawodowej, a zwłaszcza kompleksową współpracą z największym lokalnym pracodawcą w regionie - Fabryką Kotłów „SEFAKO” S.A – jednym z największych producentów kotłów energetycznych nie tylko w Polsce, lecz też w Europie.  Mogliśmy również pokazać, iż nasza szkoła jest placówką dającą ogromne możliwości. Nasza Szkoła ma styl!

„Przyznane wyróżnienie pokazuje, że w naszej placówce dużo się dzieje i jest ona atrakcyjną ścieżką edukacyjną dla młodych ludzi zainteresowanych kształceniem zawodowym. Wyróżnienie, które przypadło w udziale naszej szkole świadczy oczywiście o jej prestiżu nie tylko w powiecie, czy województwie, ale również w całym kraju. Jest nie tylko powodem do dumy, ale również bodźcem dla nas wszystkich do dalszej, intensywnej oraz bardziej efektywnej pracy. Zobowiązuje nie tylko nauczycieli,  czy instruktorów praktycznej nauki zawodu, ale i całą społeczność szkolną, żeby nie spuszczać z tonu i trzymać wysoki poziom w nauczaniu zawodowym.” - podkreśla dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Pyzowski.

/ako/

 

--->piszą  o nas tutaj<--- 

Studniówka klasy IV TM

Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.

Jan Kochanowski


Każdy młody człowiek przekraczający próg dorosłości czeka na to ważne wydarzenie z ekscytacją. To ostatni moment przed maturą, kiedy można naprawdę zapomnieć o stresie i nauce i przez choćby jeden wieczór uwolnić się od wszelkich trosk.

W tym roku, uczniowie klasy IV technikum ZS w Sędziszowie, bal studniówkowy mają już za sobą. W sobotę, 25 stycznia, tegoroczni maturzyści wraz z gronem pedagogicznym, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi bawili się wspólnie w restauracji Złota Róża w Sędziszowie. Wyjątkowość tej niesamowitej tegorocznej imprezy stanowiło połączenie się we wspólnej zabawie i zorganizowanie łączonej studniówki razem z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie.

Część oficjalną, która rozpoczęła imprezę, poprowadzili przedstawiciele klasy maturalnej ZS w Sędziszowie: Szymon Górski oraz Bartosz Marzec. Uczniowie złożyli serdeczne podziękowania dla dyrekcji, zaproszonych gości, wychowawców oraz rodziców. Jako pierwsi życzenia udanej zabawy studniówkowej dla młodzieży przekazali pani dyrektor Danuta Bronkowska (ZSCKR w Krzelowie) oraz Pan dyrektor Grzegorz Pyzowski (ZS w Sędziszowie), następnie goście, którzy zaszczycili imprezę swoją obecnością, a byli to Przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Mentel, Burmistrza Sędziszowa pan Wacław Szarek oraz Prezes Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO pan Jacek Boruciński. Nie zabrakło również kilku ciepłych słów od wychowawców, pani Renaty Wcisło (ZS w Sędziszowie) oraz pana Grzegorza Płatka (ZSCKR Krzelowie).

Bal rozpoczął się tradycyjnie od wykonania poloneza przy dźwiękach muzyki skomponowanej przez Wojciecha Kilara. Pary dystyngowanie kroczyły po parkiecie przywołując wspomnienia oraz wywołując wzruszenie wśród publiczności.  Klasyczny granat garniturów młodych dżentelmenów, kontrastująca z nim czerwień, która przeważała w kolorystyce sukni młodych dam stworzyły niepowtarzalną atmosferę i sprawiły, że serca rodziców zabiły mocniej. Ta wspaniała noc ani na chwilę nie straciła na swojej wyjątkowości. Był to jeden, jedyny raz, kiedy wszyscy obecni na sali bawili się wspólnie, ale pozytywne emocje, które towarzyszyły tej wspaniałej imprezie na długo jeszcze pozostaną w naszych wspomnieniach.

/Renata Wcisło/

Zapraszamy do obejrzenia poloneza


 

---->Obejrzyj całą galerię zdjęć<---- 

Rozpoczynamy projekt „ZAWODOWCY DLA PRZEMYSŁU 4.0 WSPARCIE KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA POTRZEBY REGIONALNEGO PRZEMYSŁU W OBSZARZE HORYZONTALNEJ SPECJALIZACJI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ ENERGETYCZNY”

 

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w partnerstwie z naszą szkołą oraz Fabryką Kotłów SEFAKO S.A. rozpoczyna realizację projektu w ramach Poddziałania 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.
Projekt zakłada utworzenie klasy pod patronatem Fabryki Kotłów SEFAKO S.A., w której w ścisłej współpracy z pracodawcą
będziemy kształcić  techników mechaników dla branży energetycznej. Realizowane będą również:

  • płatne staże dla uczniów
  • szkolenia i kursy zawodowe: CNC, CAD/CAM, na podstawowe uprawnienia spawalnicze MAG i TIG
  • działania w zakresie kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy w tym  m.in. wyjazdy edukacyjne, konkursy zawodowe, projekty edukacyjne
  • doposażenie warsztatów praktycznej nauki zawodu oraz pracowni zawodowych w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne.

 

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu ze strony Echa Dnia 

 

Nauczyciel na medal

Niedawno zakończył się wielki plebiscyt "Echa Dnia" - Nauczyciel na medal 2019, w którym wybierano najbardziej cenionych i lubianych, przez uczniów i ich rodziców, nauczycieli w powiecie jędrzejowskim oraz w całym województwie świętokrzyskim. W związku z tym z przyjemnością zawiadamiamy iż drugie miejsce w kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej w powiecie jędrzejowskim zdobyła pani Marta Jawor - nauczyciel w naszym Zespole Szkół w Sędziszowie. Pani Marta jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem obecnie nauczającym informatyki zarówno w technikum mechanicznym jak i informatycznym oraz jest wychowawcą klasy II. Dzięki swojemu zaangażowaniu w nauczanie oraz życie szkoły została doceniona przez duże grono głosujących w plebiscycie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 


 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 4 z 4
Reklama
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.