Start
Oficjalna strona Zespołu Szkół w Sędziszowie

Ogólnopolski sukces Naszego Technikum

 

Miło nam poinformować, iż Nasze Technikum po raz kolejny otrzymało tytuł „Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości”.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości” jest Fundacja Fundusz Współpracy, a współorganizatorem Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce. Poprzez zaprezentowanie dobrych praktyk szkół możliwe jest wskazanie, w jaki sposób edukacja może osiągać wysoką jakość i efektywność w zakresie kształcenia zawodowego.

Wśród laureatów czwartej edycji konkursu znalazło się nasze technikum, które do konkursu zgłosiło projekt pod tytułem:

„SPAWACZ: MÓJ ZAWÓD - PASJA - SATYSFAKCJA - PIENIĄDZE”.

Nasze technikum to jedyna szkoła, nie tylko z powiatu jędrzejowskiego,ale również z całego województwa świętokrzyskiego, która otrzymała specjalny dyplom  „DOBREJ PRAKTYKI.”

Poprzez zaprezentowanie praktyki naszej szkoły na forum ogólnopolskim mogliśmy pokazać, w jaki sposób edukacja może osiągać wysoką jakość i efektywność w zakresie kształcenia zawodowego. Udział w konkursie pozwolił nam pochwalić się tym, co robi nasza szkoła, nowatorskimi pomysłami nauczania, nieszablonowymi, nowoczesnymi i odważnymi rozwiązaniami, które z powodzeniem stosujemy w edukacji zawodowej, a zwłaszcza kompleksową współpracą z największym lokalnym pracodawcą w regionie - Fabryką Kotłów „SEFAKO” S.A – jednym z największych producentów kotłów energetycznych nie tylko w Polsce, lecz też w Europie.  Mogliśmy również pokazać, iż nasza szkoła jest placówką dającą ogromne możliwości. Nasza Szkoła ma styl!

„Przyznane wyróżnienie pokazuje, że w naszej placówce dużo się dzieje i jest ona atrakcyjną ścieżką edukacyjną dla młodych ludzi zainteresowanych kształceniem zawodowym. Wyróżnienie, które przypadło w udziale naszej szkole świadczy oczywiście o jej prestiżu nie tylko w powiecie, czy województwie, ale również w całym kraju. Jest nie tylko powodem do dumy, ale również bodźcem dla nas wszystkich do dalszej, intensywnej oraz bardziej efektywnej pracy. Zobowiązuje nie tylko nauczycieli,  czy instruktorów praktycznej nauki zawodu, ale i całą społeczność szkolną, żeby nie spuszczać z tonu i trzymać wysoki poziom w nauczaniu zawodowym.” - podkreśla dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Pyzowski.

/ako/

 

--->piszą  o nas tutaj<--- 

Studniówka klasy IV TM

Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.

Jan Kochanowski


Każdy młody człowiek przekraczający próg dorosłości czeka na to ważne wydarzenie z ekscytacją. To ostatni moment przed maturą, kiedy można naprawdę zapomnieć o stresie i nauce i przez choćby jeden wieczór uwolnić się od wszelkich trosk.

W tym roku, uczniowie klasy IV technikum ZS w Sędziszowie, bal studniówkowy mają już za sobą. W sobotę, 25 stycznia, tegoroczni maturzyści wraz z gronem pedagogicznym, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi bawili się wspólnie w restauracji Złota Róża w Sędziszowie. Wyjątkowość tej niesamowitej tegorocznej imprezy stanowiło połączenie się we wspólnej zabawie i zorganizowanie łączonej studniówki razem z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie.

Część oficjalną, która rozpoczęła imprezę, poprowadzili przedstawiciele klasy maturalnej ZS w Sędziszowie: Szymon Górski oraz Bartosz Marzec. Uczniowie złożyli serdeczne podziękowania dla dyrekcji, zaproszonych gości, wychowawców oraz rodziców. Jako pierwsi życzenia udanej zabawy studniówkowej dla młodzieży przekazali pani dyrektor Danuta Bronkowska (ZSCKR w Krzelowie) oraz Pan dyrektor Grzegorz Pyzowski (ZS w Sędziszowie), następnie goście, którzy zaszczycili imprezę swoją obecnością, a byli to Przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Mentel, Burmistrza Sędziszowa pan Wacław Szarek oraz Prezes Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO pan Jacek Boruciński. Nie zabrakło również kilku ciepłych słów od wychowawców, pani Renaty Wcisło (ZS w Sędziszowie) oraz pana Grzegorza Płatka (ZSCKR Krzelowie).

Bal rozpoczął się tradycyjnie od wykonania poloneza przy dźwiękach muzyki skomponowanej przez Wojciecha Kilara. Pary dystyngowanie kroczyły po parkiecie przywołując wspomnienia oraz wywołując wzruszenie wśród publiczności.  Klasyczny granat garniturów młodych dżentelmenów, kontrastująca z nim czerwień, która przeważała w kolorystyce sukni młodych dam stworzyły niepowtarzalną atmosferę i sprawiły, że serca rodziców zabiły mocniej. Ta wspaniała noc ani na chwilę nie straciła na swojej wyjątkowości. Był to jeden, jedyny raz, kiedy wszyscy obecni na sali bawili się wspólnie, ale pozytywne emocje, które towarzyszyły tej wspaniałej imprezie na długo jeszcze pozostaną w naszych wspomnieniach.

/Renata Wcisło/

Zapraszamy do obejrzenia poloneza


 

---->Obejrzyj całą galerię zdjęć<---- 

Rozpoczynamy projekt „ZAWODOWCY DLA PRZEMYSŁU 4.0 WSPARCIE KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA POTRZEBY REGIONALNEGO PRZEMYSŁU W OBSZARZE HORYZONTALNEJ SPECJALIZACJI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ ENERGETYCZNY”

 

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w partnerstwie z naszą szkołą oraz Fabryką Kotłów SEFAKO S.A. rozpoczyna realizację projektu w ramach Poddziałania 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.
Projekt zakłada utworzenie klasy pod patronatem Fabryki Kotłów SEFAKO S.A., w której w ścisłej współpracy z pracodawcą
będziemy kształcić  techników mechaników dla branży energetycznej. Realizowane będą również:

  • płatne staże dla uczniów
  • szkolenia i kursy zawodowe: CNC, CAD/CAM, na podstawowe uprawnienia spawalnicze MAG i TIG
  • działania w zakresie kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy w tym  m.in. wyjazdy edukacyjne, konkursy zawodowe, projekty edukacyjne
  • doposażenie warsztatów praktycznej nauki zawodu oraz pracowni zawodowych w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne.

 

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu ze strony Echa Dnia 

 

Nauczyciel na medal

Niedawno zakończył się wielki plebiscyt "Echa Dnia" - Nauczyciel na medal 2019, w którym wybierano najbardziej cenionych i lubianych, przez uczniów i ich rodziców, nauczycieli w powiecie jędrzejowskim oraz w całym województwie świętokrzyskim. W związku z tym z przyjemnością zawiadamiamy iż drugie miejsce w kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej w powiecie jędrzejowskim zdobyła pani Marta Jawor - nauczyciel w naszym Zespole Szkół w Sędziszowie. Pani Marta jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem obecnie nauczającym informatyki zarówno w technikum mechanicznym jak i informatycznym oraz jest wychowawcą klasy II. Dzięki swojemu zaangażowaniu w nauczanie oraz życie szkoły została doceniona przez duże grono głosujących w plebiscycie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 


 

Wyróżnienie w konkursie


Mateusz Gębka – uczeń klasy Ia otrzymał wyróżnienie w konkursie „Biała Wstążka” 2019 Stop przemocy wobec kobiet organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie.

Gratulujemy!!!

 


 

Spotkanie przy wigilijnym stole

W piątkowe popołudnie 20 XII 2019r. - ostatni dzień przed przerwą świąteczną, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły spotkali się przy tradycyjnym wigilijnym stole. Ksiądz Łukasz Parzniewski odczytał słowa Pisma Świętego traktujące o narodzeniu Chrystusa. Dyrektor szkoły Grzegorz Pyzowski złożył obecnym serdeczne życzenia, następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego wigilijnego posiłku. Byli również kolędnicy, w rolę których wcielili się przebrani uczniowie klasy IITM - Klaudiusz Mastyna, Damian Misiowski, Bartosz Napora, Bartłomiej Wachowicz. Uroczystość uświetnił swoją obecnością przedstawiciel Sefako S.A. pan Artur Pawłowski - dyrektor personalny. Wystrojem sali, poczęstunkiem oraz oprawą słowno-muzyczną zajęli się pani Jolanta Kudła oraz ksiądz Łukasz Parzniewski.


  

Stypendium Starosty Jędrzejowskiego


W czwartek, 19 grudnia 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, przyznano stypendia dla wyróżniających się uczniów szkół średnich z powiatu jędrzejowskiego. Wśród dziewięciorga najlepszych uczniów, którzy w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 uzyskali wysokie wyniki w nauce, wyróżnili się swoją postawą w szkole i poza nią znalazł się Przemysław Słoka – uczeń klasy II technikum mechanicznego, który już po raz drugi dostąpił tego zaszczytu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 


 

"Podaruj radosne święta"


W tegorocznej, trzynastej już akcji „Podaruj radosne święta” organizowanej przez pracowników Urzędu Miejskiego w Sędziszowie, udało się przygotować 167 paczek, które trafiły do osób chorych, samotnych i najbardziej potrzebujących z terenu miasta i gminy. Nasza szkoła również włączyła się w akcję zbierania artykułów i przygotowywania paczek. Podziękowania za tą inicjatywę wolontariatu należą się naszemu Dyrektorowi, księdzu Łukaszowi oraz uczniom z klasy Ib i II: Filipowi Muszyńskiemu, Tomaszowi Trzcińskiemu, Dominikowi Domagała oraz Bartkowi Wachowiczowi. 


 

Nasi Krwiodawcy wśród najlepszych w województwie

 

Dnia 13 grudnia 2019 roku  w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie, odbyły się  obchody DNIA HONOROWEGO KRWIODAWCY. Była to okazja, aby podziękować tym osobom, które w tak szczególny sposób pomagają innym. W tegorocznych akcjach oddano 407 litrów krwi, dzięki temu nasza gmina  zajęła I miejsce w województwie pod względem ilości oddanej krwi. Przyczynili się do tego m.in. nasi uczniowie: Szymon Górski, Daniel Stachowicz, Bartosz Marzec i Mateusz Osowski. Serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej! Za wspieranie akcji krwiodawstwa podziękowania otrzymał również nasz Dyrektor Grzegorz Pyzowski. Gratulujemy.


 


 

W poszukiwaniu św. Mikołaja


6 grudnia – to czas Mikołajek i dzielenia się prezentami oraz radością z okazji zbliżających się świąt. Wizyta Św. Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły z klasy Ia zorganizowali przemiłą niespodziankę pierwszakom ze SP nr2 w Sędziszowie. Pracowicie przygotowali się do tego spotkania: uczeń Norbert Seweryn, wcielił się w rolę św. Mikołaja oraz jego pomocnikami stali się: Miłosz Rojek, Bartłomiej Mazur i Mateusz Kowalski. Pierwszoklasiści przywitali z radością tych wyjątkowych gości. Ponieważ nie było śniegu, Mikołaj przybył do nich pieszo, ale przyniósł prezenty dla wszystkich dzieci i obiecał ,że ponownie wróci za rok. Dzieciaki były zachwycone, Rodzice też!

Jak widać magiczny czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest doskonałą okazją do dawania i integracji. W myśl tej idei również nasi uczniowie kl. Ib wraz z opiekunkami, panią Agnieszką Kwiecień oraz Jolantą Kudłą, uczestniczyli we wspólnej zabawie. Mikołajkowym prezentem był wyjazdu do kieleckiej kręgielni oraz do kina. Rywalizacja w zbijaniu kręgli, jak zwykle sprawiła wszystkim wiele przyjemności i pozwoliła lepiej się pozna.

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Martą Jawor poczuli świąteczną atmosferę i udekorowali wejście do szkoły zielonym drzewkiem. Zimowe świąteczne nuty, słodkie babeczki i pizza sprzyjały rozmowom o świętach i prezentach. W klasie IV tm odbyły się klasowe mikołajki, uczniowie otrzymali od swojej Wychowawczyni, pani Renaty Wcisło, paczki z wierszowanymi życzeniami indywidualnie adresowanymi do każdego z nich. Mikołajki są w szkole bardzo popularną tradycją i zawsze będą kojarzone z miłą atmosferą i budowaniem przyjaźni.


 

 

 


 

 

OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

 

W piątkowe południe, 22 listopada 2019 r., w scenerii poligonu wojskowego  odbyły się otrzęsiny, czyli integracyjna zabawa dla nowo przyjętych uczniów.  Na pierwszoklasistów czekało 8 konkurencji, podczas których wykazali się wolą walki, hartem ducha oraz…..poczuciem humoru. Uczniowie klasy Ia i Ib  pod dowództwem swoich wychowawców rewelacyjnie zaliczyli przygotowany egzamin i otrzymali pamiątkowe dyplomy.  „Ciężką” rywalizację wygrała drużyna pani Agnieszki Kwiecień, czyli I B i w nagrodę będzie organizować  przyszłoroczne otrzęsiny dla nowych klas pierwszych. Na zakończenie pierwszoklasiści  złożyli ślubowanie, w którym przyrzekli  „godnie reprezentować imię Technikum, pogłębiać wiedzę, służyć dobrej sprawie koleżeństwa i wzajemnego szacunku”. Tym sposobem stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

Dyrektor  Grzegorz Pyzowski podziękował  uczniom klasy II tm, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Marty Jawor, przygotowali  i prowadzili otrzęsinową zabawę. Szczególnie podziękowania skierował do dwóch „hostess” - Bartka  Wachowicza  i Sebastiana Franczaka, którzy dbali o to, aby zebranych nie opuszczał humor i dobra zabawa!

/MJ/ 

 

 

W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pod hasłem:

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”

Józef Piłsudski.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek Mazura Dąbrowskiego w ramach akcji ‘ Szkoła do hymnu’, w której w zeszłym roku uczestniczyło wiele tysięcy polskich szkół w kraju i za granicą.

Nastrojowa scenografia w barwach narodowych, płonące świece oraz płynące cicho dźwięki Roty, I Brygady i Warszawianki…W takiej atmosferze uczniowie klasy I TMI b: Filip Muszyński oraz Tomasz Trzciński, przypominali swoim szkolnym kolegom oraz obecnemu gronu pedagogicznemu, wydarzenia historyczne, które poprzez kolejne zrywy niepodległościowe, doprowadziły nasz kraj do odzyskania wolności. Jest to coroczna tradycja pozwalająca przypominać młodemu pokoleniu o odwadze i ofiarności ludzi, dzięki którym możemy się dziś cieszyć pokojem we własnym, suwerennym kraju. Monologi prowadzących przeplatały wzruszające obrazy prezentacji przedstawiających losy Polski walczącej oraz tragedii ludzi, dla których ta walka stała się codziennością.

Ta krótka, wzruszająca i nietypowa lekcja historii, miała za zadanie uświadomić wszystkim zgromadzonym, jak ważna jest nasza duma narodowa, pamięć o ważnych wydarzeniach i pielęgnowanie naszej wiedzy o nich. Przekaz apelu bardzo trafnie odzwierciedlają słowa wiersza znakomitej polskiej poetki Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”, które zakończyły tą doniosłą uroczystość:

…Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

nie będę powalonym drzewem.

Codziennie mocniej w ciebie wrastam

radością, smutkiem, dumą, gniewem.

Nie będę jak zerwana nić.

Odrzucam pustobrzmiące słowa.

Można nie kochać cię – i żyć,

ale nie można owocować…

 

Akademię przygotowała Renata Wcisło

 

 


 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Strona 4 z 5
Reklama
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.