Start
Ta strona od 1 września 2021 nie będzie aktualizowana i 30 listopada zostanie wyłączona

**** KONKURS „CNC CHALLANGE" ****

Do 17 marca br. trwa nabór do konkursu „CNC CHALLANGE” organizowanego w ramach projektu „Zawodowcy dla przemysłu 4.0. Wsparcie kształcenia zawodowego na potrzeby regionalnego przemysłu w obszarze horyzontalnej specjalizacji województwa świętokrzyskiego – Zrównoważony Rozwój Energetyczny”, wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się i udziału. Będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie czytania rysunku technicznego, opracowania i wykonania programu na obrabiarkę CNC.

Więcej informacji nt. konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie w załączonym pliku oraz w sekretariacie szkoły.

=====> dokumenty konkursowe <=====

 


 

**** KURS na podstawowe uprawnienia spawalnicze ****

Po raz kolejny organizowany jest przez Fabrykę Kotłów SEFAKO S.A. w ramach realizowanego w partnerstwie projektu pn. „Zawodowcy dla przemysłu 4.0. Wsparcie kształcenia zawodowego na potrzeby regionalnego przemysłu w obszarze horyzontalnej specjalizacji województwa świętokrzyskiego – Zrównoważony Rozwój Energetyczny” kurs na podstawowe uprawnienia spawalnicze MAG/TIG rozpocznie się 19 kwietnia br. Do udziału w kursie zgłosiło się 16 uczniów. Uwzględniając dodatkowe kryteria rekrutacyjne (m.in. średnią ocen z przedmiotów zawodowych, ocenę z zachowania) utworzono listę zakwalifikowanych i listę rezerwową, która przedstawia się następująco: 

 


 

Nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

dla nauczyciela z naszej szkoły

W piątek, 26 lutego w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń oraz nagród przyznanych dla nauczycieli i pracowników oświaty w 2020 roku. Wyróżnienia na ręce nagrodzonych składali: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik. Odznaczenia i nagrody otrzymało 25 nauczycieli i pracowników z powiatu jędrzejowskiego. W tym gronie znalazła się Pani Marta Jawor - nauczyciel i wychowawcza w Zespole Szkół w Sędziszowie, która odebrała Nagrodę Świętokszyskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

 

Ekologia to my

Wybrani uczniowie z klasy 1a wzięli udział w XXX edycji konkursu ekologicznego  pt. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”. Organizatorem konkursu był Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Celem przedsięwzięcia było wzbudzenie w uczniach zamiłowania i szacunku do środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie na jego różnorodność, bogactwo i piękno, a także poszerzenie wiedzy o regionie.

Zadanie uczestników konkursu polegało na przygotowaniu pracy zespołowej na wybrany temat. Nasi uczniowie przygotowali ciekawą prezentację pt. „ Wycieczka po najmłodszym z parków krajobrazowych w województwie świętokrzyskim – Chęcińsko – Kielecki Park Krajobrazowy”.

Autorami prezentacji byli : Anna Chyla (dodatkowo przygotowała szatę graficzną oraz dźwiękową), Wiktoria Wójcik, Bartłomiej Hajdas, Mateusz Mnich , Angelika Poniedziałek i Sebastian Równicki.

 


 

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Dwa zespoły, SefakoTech i  SefakoKrka, utworzone w klasie 2a Zespołu Szkół w Sędziszowie, przystąpiły do udziału w projekcie edukacyjnym SIGG - czyli Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Mechanizm tej gry świetnie odwzorowuje giełdową rzeczywistość i pozwala uczniom – inwestorom poczuć się jak na prawdziwej giełdzie. SIGG to połączenie teorii inwestowania z praktyką w przystępnej dla uczniów formie.  Poprzez udział w projekcie młodzi ludzie poznają zasady inwestowania na giełdzie oraz mają możliwość zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. Udział w projekcie stwarza uczestnikom możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej o rynku kapitałowym, z którą zapoznają się w ramach zajęć „Podstawy przedsiębiorczości” i zastosowania jej w praktyce poprzez wirtualne inwestowanie w ramach projektu SIGG. Te praktyczne umiejętności i doświadczenia przygotowują ich do poruszania się na rynku finansowym i w konsekwencji do podjęcia samodzielnych inwestycji giełdowych w przyszłości.

Jakie informacje pozyskali uczniowie uczestniczący w projekcie?

Podczas tych zajęć uświadomiliśmy sobie, że gra na GPW to nie zabawa. Początkowo jedną ze spółek, w jaką zainwestowaliśmy, była  polska spółka akcyjna zajmująca się produkcją i dystrybucją gamingową – Cd Projekt.  Jak wielu z rzeczywistych inwestorów byliśmy przekonani, że nowy produkt -   Cyberpunk 2077 wydany przez tą firmę będzie sukcesem. Jak wiadomo, firma ta aktualnie jest w bardzo trudnym położeniu.

Staraliśmy się postępować rozsądnie i nasze zlecenia inwestycyjne były urozmaicane. Poznawaliśmy również inne instrumenty finansowe i ich zachowanie na rynku.

Podczas tej gry nie omijały nas emocje, ekscytacje i adrenalina. Byliśmy w ciągłym kontakcie, aby tylko podzielić się wiedzą odnośnie obecnej sytuacji rynkowej.

Składy zespołów:

SefakoTech : Miłosz Rojek, Mateusz Milcarz, Mateusz Gębka

SefakoKrka : Krystian Podsiadło, Kamil Kasiński

Gratuluję zwycięzcom i życzę dużych zysków i trafionych inwestycji na rzeczywistym rynku. JW

 


 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszego ucznia

Stypendium Premiera jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami edukacyjnymi. Każdego roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpływa ok. 2 tys. wniosków o przyznanie takiego stypendium, prezentujących  sylwetki uczniów, którzy mogą  pochwalić się znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji.

Na rok szkolny 2020/2021 Prezes Rady Ministrów przyznał 7092 stypendia. Wysokość stypendium to 3000 zł jednorazowej nagrody dla każdego ucznia.

W gronie najlepszych uczniów z całej Polski i wyróżnionych stypendium znalazł się uczeń naszej szkoły Filip Ciosek z klasy 2b technikum mechanicznego, który otrzymał świadectwo z wyróżnieniem oraz najwyższą średnią ocen w szkole.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

 


 

Znamy już wyniki konkursu na najładniejszą zakładkę do książki.

Po zakończeniu ferii został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO, ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ”. Prace konkursowe docierały w postaci zdjęć drogą e-mailową. Uczniowie tworzyli zakładki posługując się dowolną techniką plastyczną : rysunek, wyklejanie, wyszywanie, ozdabianie. Wybór okazał się bardzo trudny. Przy ocenie zakładek  komisja brała pod uwagę:  pomysłowość, różnorodność technik i materiałów, samodzielność i wkład pracy oraz walory artystyczne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

I miejsce – Anna Chyla, uczennica kl.I tk

II miejsce – Karol Koziołek, uczeń kl.Ib

III miejsce – Maciej Imiołek , uczeń kl. III tm

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Dyplomy będą czekały na Was w szkole po powrocie ze zdalnego nauczania.

Organizatorem konkursu była  biblioteka szkolna, która przeznaczy wyjątkowe zakładki do książek na nagrody dla najlepszych czytelników.

Poniżej galeria zdjęć nagrodzonych prac.


Drodzy uczniowie i nauczyciele !

W tym roku zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. W ten sposób chcieliśmy zachęcić uczniów do przejrzenia własnych lub bibliotecznych regałów i wyszukania książek, w które mogliby „ubrać” siebie lub kogoś bliskiego.

Co to jest sleeveface? To zdjęcie przedstawiające osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Do zrobienia dobrego zdjęcia należało się przygotować. Ważne jest wkomponowanie okładki w pasujące do niej otoczenie tak, by powstało złudzenie optyczne jedności z książką. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza, czy pasujący strój.

Poniżej przedstawiamy najlepsze konkursowe prace, których autorami są uczniowie klasy 2b : Filip Cioska, Krystian Uchto i Michał Żal.

Laureaci wykazali się kreatywnością i humorem.


 

  

 

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej


Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.

Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.


Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy są zamieszczone w linkach poniżej oraz na stronie internetowej ARiMR pod adresem: http://www.arimr.gov.pl

-->list intencyjny<--

-->zasady ubiegania się o  dofinansowanie<-- 

Nasze Technikum zostało po raz kolejny laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” – VII edycja zorganizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Nasza placówka okazała się bezkonkurencyjna w obszarze zawodowym mechanicznym, uzyskując najwyższą ilość punktów i zostając po raz trzeci laureatem.

W ramach konkursu nasza szkoła zaprezentowała wspólne działania podejmowane
lokalnym pracodawcą -  Fabryką Kotłów SEFAKO S.A. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych, zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych, czy też szkoleń przeprowadzanych zarówno dla nauczycieli, jak również i uczniów, wycieczek zawodoznawczych, konkursów zawodowych oraz wspólnej realizacji projektów unijnych mających na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego, wyjazdów do szkół podstawowych i wspólna promocja zawodów potrzebnych na rynku pracy.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się  podczas dwudniowej konferencji „Rozwój współpracy z pracodawcami w zakresie podnoszenia adekwatności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz doradztwa zawodowego”. Ze względów epidemiologicznych konferencja odbyła się w formie on-line za pośrednictwem wirtualnej przestrzeni VirBELA. Statuetki i dyplomy zostały przesłane do szkół pocztą tradycyjną.


 

Biblioteka szkolna w czasie zdalnego nauczania


Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”

Biblioteka szkolna  zaprasza stacjonarnie w każdy wtorek od 8.30 do 14.30

w okresie od 24 listopada do 15 grudnia 2020r.

Uwaga: W związku z epidemią koronawirusa korzystanie z księgozbioru odbywa się na zasadach ustalonych w regulaminie funkcjonowania biblioteki szkolnej i w reżimie sanitarnym.

Ponadto zachęcamy do korzystania ze źródeł internetowych :

https://lektury.gov.pl/–portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur,

https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,

Portal lektury.gov.pl - To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

Lektury szkolne trzeba czytać, jednak ekranizacje mogą wam pomóc w przygotowaniu się do lekcji.

Polecamy lektury na ekranie:

https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909

https://whatnext.pl/tvp-kultura-pokaze-ekranizacje-lektur-dla-uczniow/


Drodzy Uczniowie

Z radością informujemy, że dzięki  dofinansowaniu otrzymanemu przez naszą szkołę w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  biblioteka szkolna w październiku wzbogaciła swój księgozbiór o nowości wydawnicze. Zakupiono 120 woluminów, które mogą zaspokoić każde gusta czytelnicze. Trafiły do nas książki na podstawie propozycji uczniów, konsultacji z gronem pedagogicznym i po zasięgnięciu opinii Samorządu Uczniowskiego oraz  Rady Rodziców

Na półkach czekają na czytelników nowe książki z następujących działów : literatura piękna, młodzieżowa, kryminały, thrillery, horrory ,romanse i fantasy. Nie zabraknie również poradników psychologicznych, biografii i reportaży z ciekawych podróży  czy wydawnictw popularno-naukowych..

Proszę sami sprawdźcie dokładnie zakupione tytuły i wyczekiwane przez was nowości. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie cos dla siebie, a zapach nowych książek przyciągnie na spotkanie z literaturą wszystkich uczniów

Przyjdź, zobacz i wypożycz! Zapraszamy!


 

 

Kampania Pomarańczowej Wstążki | jedrzejow.pl

V Powiatowa Kampania „Pomarańczowej Wstążki” 1–19 listopada

Już po raz piąty nasza szkoła włącza się w ogólnoświatową i ogólnopolską kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Celem kampanii jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, promocja pozytywnych rozwiązań zawiązanych z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

Kampania zwraca uwagę na konieczność przestrzegania zarówno podstawowych praw dziecka mianowicie: prawa do życia i rozwoju oraz prawa do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, a także na prawo do zachowania przez dziecko tzw. dóbr osobistych, do których zalicza się, m.in. cześć, wizerunek, życie rodzinne, więź rodzinna i nietykalność cielesna.

Przemoc psychiczna i fizyczna nie tylko naruszają w/w prawa i dobra osobiste dziecka, ale też powodują szkody fizyczne i psychiczne ( często nieodwracalne ) oraz niewyobrażalne cierpienie, których dziecko doznaje od najbliższych mu osób, które powinny je chronić.

Pamiętajcie, że pomimo pandemii i ograniczonych kontaktów  nie jesteście zostawieni sami ze swoimi problemami. Szkoła i inne instytucje są zawsze gotowe Was wspierać i w razie konieczności udzielić pomocy.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami przybliżającymi problem prowadzonej kampanii oraz proponowanych form pomocy i instytucji, w których tę pomoc można uzyskać.

>>>INFORMACJA O KAMPANII POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI<<<

>>>INFORMACJA O BEZPŁATNYCH DYŻURACH SPECJALISTÓW<<< 

NAUCZANIE ZDALNE


Od dnia 19 października w związku z zakwalifikowaniem powiatu jędrzejowskiego do czerwonej strefy oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń Zespół Szkół w Sędziszowie przechodzi na nauczanie zdalne. Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do dnia 03 stycznia 2021 roku. Kolejne komunikaty będą przekazywane za pośrednictwem strony szkolnej. 

 

Konkurs „SPAWALNICTWO – TO JEST TWÓJ CZAS”


8 października br. został rozstrzygnięty konkurs, organizowany w ramach realizowanego projektu „Zawodowcy dla przemysłu 4.0. Wsparcie kształcenia zawodowego na potrzeby regionalnego przemysłu w obszarze horyzontalnej specjalizacji województwa świętokrzyskiego – Zrównoważony Rozwój Energetyczny”. Odbywał się on w dwóch etapach na terenie Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A.  – Partnera projektu. Komisja konkursowa oceniała poprawność odczytania dokumentacji rysunkowej oraz precyzję wykonania konstrukcji. Najwyższe miejsca zdobyli uczniowie klasy III tm: pierwsze - Jakub Malczewski, drugie - Jakub Seredyka. Ostatnie miejsce na podium zdobył Karol Słaboń uczeń klasy IV tm.
Laureaci konkursu otrzymali wysokie nagrody pieniężne.

GRATULUJEMY!!!!

 

Na zdjęciu laureaci 1 i 2 miejsca: Jakub Malczewski (pierwszy z prawej) i Jakub Seredyka 

Uwaga uczniowie!


W dniach 12-16 października 2020 r. zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym na platformie TEAMS zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Początek zajęć zgodnie z godziną rozpoczęcia poszczególnych lekcji, czas ich trwania 30 minut.


Prosimy na bieżąco śledzić informacje na stronie szkoły.


W ostatnim dniu września uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej technikum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania ,,Balladyny”, której inicjatorem była biblioteka szkolna.

W tym roku w związku z pandemią i przestrzegając obostrzeń sanitarnych wykorzystali w swoich działaniach szkolny radiowęzeł. Zgromadzeni przed salami i na korytarzach uczniowie mogli wysłuchać odczytanego z podziałem na rolę testu dzieła Słowackiego. Czasu na przygotowanie występu było niewiele, ale radiowi aktorzy zrobili wszystko, by przedstawione fragmenty zainteresowały słuchaczy. Były widoczne podczas zapowiedzi - stroje, rekwizyty i jeszcze maliny. Wszyscy spisali się na medal. W roli konferansjera wystąpił Maciek Imiołek. Bartosz Napora zadbał o nagłośnienie i efekty akustyczne.

Odtwórcami głównych ról byli: Balladyna – Wiktoria Wójcik, Alina – Anna Chyla, Kirkor – Jakub Malmur, Wdowa – Angelika Poniedziałek

Nad przebiegiem słuchowiska czuwała pani Agnieszka Kwiecień, która pogratulowała uczniom świetnej gry aktorskiej i udziału w tym doniosłym wydarzeniu. Jest to szczególnie istotne w czasie, kiedy próbujemy pokonać epidemię i jednoczymy się w tak ważnej dla rozwoju intelektualnego młodych ludzi umiejętności czytania klasyki.

 

kliknij na zdjęciu aby przejść do galerii


 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 2 z 4
Reklama
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.