Święto Edukacji 2015
Start Aktualności Święto Edukacji 2015

We wtorek, 13 października 2015 społeczność  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie miała podwójną okazję do świętowania.  Przy okazji obchodów Święta Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości udział wzięli: dyrektor szkoły, rada pedagogiczna, uczniowie oraz pracownicy obsługi i administracji.

Po powitaniu uczniów i pracowników szkoły, Pan Dyrektor Leszek Szkliniarz przyjął uroczyste ślubowanie od przedstawicieli uczniów klasy pierwszej  technikum mechanicznego W imieniu pierwszoklasistów słowa przysięgi złożyli: Daniel Persona, Michał Saska, Mateusz Kitliński, Kamil Płatek, Rafał Kasiewicz oraz Kamil Kudra.

Poprzez podniesienie prawej dłoni w geście ślubowania i wypowiadanie słowa „ślubujemy” złożyli następujące deklaracje:

 

 

Dbać o honor i tradycję szkoły oraz godnie reprezentować jej imię na zewnątrz

Kształtować ambicję i dumę z godnego miana ucznia technikum

Rzetelną nauką i pracą wypełniać pokładane w nas nadzieje naszych nauczycieli, wychowawców i rodziców

Wyrabiać w sobie siłę woli, prawość charakteru, koleżeństwo i chęć niesienia pomocy innym

Szanować poglądy i przekonania swoich kolegów i koleżanek

Dbać o piękno mowy ojczystej i wyrażać się w sposób kulturalny

Czcić i szanować symbole szkoły, miasta i kraju oraz nasze wartości narodowe

W imię odwagi i prawdomówności wytrwać we własnym ślubowaniu.


Następnie dyrektor szkoły  zaapelował , by słowa wypowiedziane w trakcie ślubowania zostały na stałe w sercach i umysłach ślubujących, a towarzysząca uroczystości maksyma B. Prusa: ,,Wiedza i tylko wiedza jest drogowskazem życia”  - stała się ich  myślą przewodnią.

Po przemówieniu  najmłodsi uczniowie mieli okazję  poznać krótką historię naszej szkoły- a to za sprawą prezentacji przygotowanej przez ucznia klasy II TM, Radosława Grynia.  Podczas uroczystości nie zabrakło również ciepłych słów pod adresem nauczycieli od Samorządu Szkolnego oraz przedstawicieli klasy pierwszej i drugiej. Składając życzenia i kwiaty, uczniowie zapewnili o wdzięczności dla swych pedagogów i wszystkich pracowników oświaty. Jednak szczególne podziękowania kierowane były pod adresem wychowawczyni klasy pierwszej –Jolanty Kudły

Akademię zakończono pamiątkowymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem.

 


 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.