Stypendium Starosty Jędrzejowskiego 2017
Start

Dnia 8 czerwca 2017 roku po raz XXIV zostały wręczone Stypendia Starosty Jędrzejowskiego. Przyznawane od 2005 roku stypendium, zostało ustanowione uchwałą Rady Powiatu   w Jędrzejowie z inicjatywy obecnego starosty, Edmunda Kaczmarka jako "żywy pomnik" ku czci Jana Pawła II.  Nagrody są uhonorowaniem talentu, wysiłku i pracy oraz wsparciem naukowych poczynań. Mają pomóc w realizacji planów oraz spełnienia marzeń młodych, zdolnych osób, które codzienną pracą i stawianiem sobie wysoko poprzeczki, zasłużyły na nie. Poza tym to także promocja nauki i wiedzy.

Czwartkową uroczystość  uświetnili swoją obecnością: Pan Edmund Kaczmarek – Starosta Jędrzejowski, Pan Janusz Grabek - Wicestarosta Jędrzejowski, Pan Stanisław Nawrot - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu jędrzejowskiego, rodzice stypendystów oraz nagrodzeni uczniowie.  Galę wręczania stypendiów prowadziła pani Małgorzata Krawiec.

Gospodarz uroczystości Pan Edmund Kaczmarek – Starosta Jędrzejowski w swoim wystąpieniu, mówił:

- Jesteście nadzieją naszego powiatu i Waszych szkół,  jesteście perełkami, którymi możemy się chwalić.  Gratuluję Wam i życzę dalszych sukcesów.


W tym roku przyznano 9 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazł się reprezentant naszej szkoły Karol Polak.

 

A oto Jego krótki portret:

Karol Polak -   uczeń III klasy Technikum w zawodzie technik informatyk, średnia ocen 4,7. Karola cechują nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce, ale również wzorowa postawa uczniowska, nienaganna kultura osobista, życzliwość, pracowitość oraz sumienność. Uczeń bardzo chętnie podejmuje różne działania organizowane na terenie szkoły, aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły.
W swoich zainteresowaniach koncentruje się głównie na przedmiotach informatycznych. Chętnie uczestniczy w konkursach przedmiotowych i tematycznych. Wśród uczniów, Karola wyróżnia postawa dojrzałości, ambicja, pracowitość i życzliwość dla kolegów, którym zawsze chętnie pomaga w nauce. Nieprzeciętną sumiennością zjednał sobie sympatię zarówno rówieśników jak i nauczycieli.


Wszystkim Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z gali wręczenia stypendiów:

http://www.tvswietokrzyska.pl/jedrzejow/wiadomosci/jedrzejow/item/22705-najlepsi-z-najlepszych.html

 


 
Copyright © 2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.

Nasze projekty