Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Start Aktualności Z życia szkoły Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

23 czerwca 2017 roku w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017


Wzięli w niej udział uczniowie klas I – III Technikum, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Galę zaszczycili swoją obecnością: Przewodnicząca Rady Powiatu Jędrzejowskiego pani Ewa Kubas - Samociuk oraz  Wicestarosta Jędrzejowski pan Janusz Grabek.
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły - Pan Leszek Szkliniarz - w swoim przemówieniu pogratulował wszystkim uczniom, którzy z sukcesem ukończyli kolejny rok nauki. Podkreślił, jak ważna jest konsekwencja, pracowitość i zmaganie się z własnymi słabościami. Podziękował również wszystkim nauczycielom, za trud włożony w nauczanie i wychowanie.  Również zaproszeni goście: Pani Ewa Kubas - Samociuk oraz Pan Janusz Grabek gratulowali sukcesów, wytrwałości, dziękowali za całoroczną, owocną współpracę e Starostwem Powiatowym i życzyli niezapomnianych, wakacyjnych wrażeń.

Tegoroczną uroczystości poprowadzili, sprawdzeni w ubiegłym roku, konferansjerzy Kamil Czerwiec i Piotr Liburski uczniowie klasy III TMI. Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Zamykają się drzwi jednej klasy, a otwierają drugiej. Przygotowana na tę uroczystość prezentacja multimedialna pt. "ROK SZKOLNY 2016/2017  - PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ", była idealnym podsumowaniem wyników całorocznej pracy, bilansem zysków i strat jakie przyniósł rok szkolny 2016/2017. Uczniowie "zrewanżowali się" nauczycielom za egzaminowanie i odpytywanie ich w ciągu roku, zadając w tym uroczystym dniu kilka istotnych pytań, m.in.:

"Co dopełnia dopełniacz?"

"W jakim języku mówią wieki?"

"Czy można wyleczyć morze z depresji?"

"Czy można nadrobić modlitwę i przez wakacje mieć spokój?"

"Czy najgorszą rzeczą przy resetowaniu komputera jest utrata tapety?"

"Czy pingwiny, to są żyjące na kole podbiegunowym linuksy?"

W dalszej części uroczystości odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy szczególnie wyróżniali się w roku szkolnym 2015/2015. Świadectwa z wyróżnieniem odebrali z rąk Pana Leszka Szkliniarza uczniowie klasy III TMI: Radosław Gryń oraz Karol Polak.

Nagrodę za bardzo dobre zachowanie oraz wyróżniającą postawę wobec obowiązków szkolnych otrzymał Mateusz Cichopek - uczeń klasy III TMI. W dalszej kolejności dyrektor szkoły - Leszek Szkliniarz wręczył nagrody w TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO  O  PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY.
Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.


Wszystkim uczniom, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny.

Następny dzwonek dopiero we wrześniu.

 

Sprzęt nagłaśniający obsługiwał Daniel Persona - uczeń klasy II TM

Akademię  przygotowali nauczyciele: Marta Jawor oraz Piotr Walczak


 
Copyright © 2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.

Nasze projekty