Święto Niepodległości 2017
Start Aktualności Święto Niepodległości 2017

 

 

 

W przeddzień najważniejszego polskiego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.

Uczniowie z klas drugiej i trzeciej przybliżyli widzom trudną historię rozbiorów i okoliczności odzyskiwania przez Polskę niepodległości. Wszyscy występujący w tym dniu na znak szacunku i poczucia jedności narodowej, ubrani byli w stroje galowe i przypięli  do piersi biało-czerwone kokardy narodowe.
Uroczystość dostarczyła społeczności szkolnej nie tylko wrażeń estetycznych, ale również  wzbudziła refleksje nad postawami patriotycznymi. Trzeba przyznać,  że bycie patriotą to rzecz piękna, ale czasami  może okazać się wyjątkowo trudna. Zwłaszcza kiedy w poczuciu wspólnoty narodowej, jesteśmy zmuszeni ponieść jakieś ofiary.

Na nasze szczęście dzisiaj nie musimy zbrojnie walczyć o wolność Polski. Ale powinniśmy  docenić odwagę i poświęcenie naszych przodków w walce o niepodległość oraz pamiętać, że pielęgnowanie naszych tradycji, to także patriotyzm.

Na zakończenie wszyscy obecni zaśpiewali ,,Rotę”, w której padają ważne słowa o niezłomności i waleczności naszego narodu.


Czego życzymy Polsce w dniu Jej święta?  By rozkwitała piękna, bogata i – spokojna.

"By dzień każdy
na słonecznych zegarach
odliczał swoje godziny,
by noc każda
pogodnymi gwiazdami
lśniła nad nami, gdy śpimy...


Tego życzymy Ci, Polsko!"

/A.Kwiecień/

 

 

 


 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.