Dzień Honorowego Krwiodawstwa 2017
Start Kadra
PDF Drukuj Email

Akademia z okazji

Dnia Honorowego Dawcy Krwi w Sędziszowie

15 grudnia 2017 r.


15 grudnia 2017 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie już po raz drugi odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Honorowego Krwiodawstwa, powiązana z podsumowaniem akcji oddawania krwi w 2017 roku w naszej gminie. Ten wyjątkowy dzień to okazja aby osobom, które są honorowymi dawcami krwi, w sposób oficjalny podziękować za ich wielki dar serca dla innych.

Podczas uroczystości dokonano podsumowania wyników akcji 2017 roku. Ogólnie wszystkich zanotowanych krwiodawców, którzy oddali krew jest 334 osoby, w tym 54 krwiodawców oddało krew po raz pierwszy.

W 2017 roku odbyło się 13 akcji poboru krwi, w których zebrano ogółem aż 327 litrów tego bezcennego leku jakim jest krew. W roku 2017  w naszej gminie oddano o ponad 80 litrów krwi więcej, niż w roku ubiegłym 2016. To wielki sukces i pierwszy taki wynik osiągnięty w Sędziszowie.

Za ten najcenniejszy i niezastąpiony lek, który może wyprodukować tylko człowiek - V-ce Prezes Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego Polskiego czerwonego Krzyża w Kielcach  - Pani Anna Głowacka wręczyła krwiodawcom odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” I, II i III stopnia.

Dyplom za udzielenie wsparcia podczas realizacji przedsięwzięć związanych z ideą Honorowego Dawstwa Krwi otrzymał dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie - Pan Leszek Szkliniarz.
Mieszkańcom Miasta i Gminy Sędziszów „za przyczynienie się do ratowania życia ludzkiego poprzez systematyczne oddawanie krwi” został przekazany puchar, który odebrał burmistrz Miasta i Gminy Sędziszów - Pan Wacław Szarek.


Uroczystą oprawę akademii uświetniły występy recytatorsko – muzyczne młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Sędziszowie. Natomiast w przygotowanie imprezy od strony techniczno - organizacyjnej zaangażowali się uczniowie naszej szkoły z klas: III TM i IV TM, którzy otrzymali podziękowania i pamiątkowe cegiełki z rąk Prezesa Honorowych Dawców Krwi w Sędziszowie – Pana Władysława Zimnego.

Kończąc nie wypada nie wspomnieć, że w gronie krwiodawców jest ponad dwudziestu chłopców naszej szkoły ze szkolnego Koła Honorowych Dawców Krwi, którzy systematycznie oddają i deklarują chęć oddawania krwi.

/M. Kowalczyk/

 

  
Copyright © 2018 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.