Start Aktualności Ślubowanie klas I - 2019r.

“Wszystko co piękne dojrzewa powoli” – ślubowanie klas pierwszych technikum


Tradycją naszego technikum jest uroczystość, w trakcie której uczniowie pierwszych klas  w obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, zaproszonych gości i  rodziców składają ślubowanie i od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej - uczniami technikum. W tym roku to wydarzenie, które obchodziliśmy  11 października miało podniosły charakter. Rozpoczęła je poranna msza  celebrowana przez ks. prałata Mariana Haczyka, proboszcza parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie, który do pierwszoklasistów skierował kilka ciepłych słów i zaapelował, by słowa wypowiedziane w czasie ślubowania na stałe pozostały w sercach i umysłach ślubujących.  Na niezwykła atmosferę tej uroczystości miała również wpływ obecność wyjątkowych gości: Przewodniczącego Rady Powiatu Jędrzejowskiego Marka Mentla, Naczelnika Wydziału Edukacji Powiatu Jędrzejowskiego Renaty Kwas, Burmistrza Sędziszowa – Wacława Szarka, Sekretarza Gminy Sędziszów Ewy Kubas - Samociuk, Krzysztofa Treli – dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie, Beaty Paw – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie, przedstawicieli Rady Rodziców i Fabryki Kotłów ,,Sefako” S.A..  Wszyscy zabierający głos  goście  życzyli najmłodszym uczniom wielu sukcesów, zapału do systematycznej nauki, poszerzania swoich horyzontów oraz właściwego przygotowania się do odpowiedniego życia w społeczeństwie. Bardzo miłym akcentem było wystąpienie pani Beaty Paw- dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2, które zakończyło się wręczeniem ,,sąsiedzkiego prezentu” – piłki do gry na boisku, z którego korzystają wspólnie  obydwie  szkoły.  Po przemówieniu dyrektora Grzegorza Pyzowskiego rozpoczął się kluczowy moment ślubowania. Wyróżnieni uczniowie dwóch  klas: Kowalski Mateusz, Milcarz Mateusz, Biela Karol, Ciosek Filip, Herman Dawid, Musiał Jakub zostali poproszeni na środek, by ślubować na poczet flagowy Szkoły. Pozostali pierwszoklasiści  wyciągając dwa palce u prawej ręki, powtarzali słowa: „Ślubujemy” na tekst roty. Po złożonej przysiędze, pan dyrektor przekazał pamiątkowe znaczki z nazwą szkoły i złożył gratulacje na ręce przedstawicieli samorządu dwóch klas: Środy Macieja, Seweryna Norberta oraz  Filipa Muszyńskiego, który dziękując za życzliwość i serdeczne przyjęcie do grona społeczności szkolnej, wręczył dyrektorowi podpisany akt ślubowania. Następnie  rozpoczęła się część artystyczna przygotowana  przez młodzież  pierwszych klas z  okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Zabawne i  krótkie scenki z przebiegu różnych lekcji pokazały jak niełatwa jest praca nauczyciela. Szczególny zachwyt  publiczności  wywołała doskonała gra aktorska ucznia Seweryna Norberta. Wcielił się w rolę nauczyciela polonisty, zmuszonego zmagać  się z figlami oraz dziecięcą przekorą uczniów i rozbawił wszystkich oglądających do łez. Ze wspomnień nie pozwolą się wymazać również inni występujący w scenkach uczniowie: Gębka Mateusz, Kasiński Kamil, Kornobis Kacper, Mazur Bartosz, Podsiadło Krystian, Rojek Miłosz, Grybczyński Wiktor, Klos Marcel, Kudra Oliwier, Selega Mateusz, Trzciński Kamil, Uchto Krystian.

Na zakończenie programu artystycznego  uczniowie klas pierwszych  złożyli serdeczne życzenia  wszystkim pracownikom szkoły i przedstawicielom  instytucji  wspierającym jej funkcjonowanie oraz zaprosili zgromadzonych na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Czerwone róże od pierwszoklasistów i Rady Rodziców uprzyjemniały wysłuchanie ostatniej piosenki przedstawienia.

Tak zakończyła się uroczystość  ślubowania . Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci nie tylko dzięki tym, którzy w niej wystąpili. Słowa podziękowania należą się także konferansjerom z kl.IV: Szymonowi Górskiemu i Bartoszowi Marcowi, odpowiedzialnym za dźwięk uczniom z kl.II: Dominikowi  Domagale i Bartoszowi Naporze oraz przygotowującym dekoracje i grafikę z kl.I: Szymonowi Białkowi, Mateuszowi Kaczmarkowi, Tomaszowi Trzcińskiemu, Szymonowi Wojsławowi i Michałowi Żalowi.

Wszyscy uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych: Jarosława Pieca i Agnieszki Kwiecień, która napisała scenariusz i wyreżyserowała uroczystość

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć również w galerii. 

 
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.