Start Aktualności Pamiętamy - 2019 r.

Pamiętamy .....


W czwartek ostatniego dnia października 2019 roku młodzież z Zespołu Szkół w Sędziszowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Pamiętamy”.
Tuż przed dniem Wszystkich Świętych młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami i dyrektorem Grzegorzem Pyzowskim, udała się pod tablicę znajdująca się nieopodal szkoły - upamiętniającą  wraz z zasadzonym koło niej dębem – zamordowanego na terenie ZSRR aspiranta policji państwowej Bolesława Gruszeckiego. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy cześć osobie zamordowanego w wyniku stalinowskich represji policjanta.
Następnie przeszliśmy na pobliski cmentarz, gdzie spoczywają żołnierze Armii Krajowej - ofiary pacyfikacji wsi Swaryszów dokonanej w sierpniu 1944 roku. Tam również pod tablicą upamiętniającą ofiary zapaliliśmy znicze oraz uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych w wyniku hitlerowskich represji.

/J.Piec/


 
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.