Start Aktualności Dyktando2020

VIII edycja Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego w naszej szkole

,,Spiżowa postać kroczącego Lenina stanęła w nowohuckiej alei Róż i rychło stała się obiektem nieplanowanych przez władze działań” - to jedno ze zdań, z którym musieli się zmierzyć uczniowie naszej szkoły i młodzież szkolna z ponad 600 placówek, biorących udział w tegorocznej edycji Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii”. Celem konkursu dla uczniów jest kampania promująca poprawną polszczyznę oraz znajomość podstawowych faktów i postaci współczesnej historii Polski. To także wspólna i aktywna formuła obchodów Święta Niepodległości. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja ,,Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów w Krakowie, które corocznie przygotowuje teksty dyktanda w konsultacji z historykiem.

Pierwszy tekst dyktowany uczniowie pisali w swoich szkołach, a oceniała ich szkolna komisja na podstawie kryteriów przygotowanych przez organizatorów.

Zwycięzcami  konkursu na etapie szkolnym zostali:

I miejsce – Filip Ciosek z kl. IIb

II miejsce - Łukasz Sacharz z kl. Itk

III miejsce - Sebastian Równicki z kl. Itk

Agnieszka Kwiecień – szkolny koordynator dyktanda.

 

kliknij na zdjęciu aby przejść do galerii


 
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.