Start Aktualności Narodowe czytanie 2020

Uwaga uczniowie!


W dniach 12-16 października 2020 r. zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym na platformie TEAMS zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Początek zajęć zgodnie z godziną rozpoczęcia poszczególnych lekcji, czas ich trwania 30 minut.


Prosimy na bieżąco śledzić informacje na stronie szkoły.


W ostatnim dniu września uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej technikum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania ,,Balladyny”, której inicjatorem była biblioteka szkolna.

W tym roku w związku z pandemią i przestrzegając obostrzeń sanitarnych wykorzystali w swoich działaniach szkolny radiowęzeł. Zgromadzeni przed salami i na korytarzach uczniowie mogli wysłuchać odczytanego z podziałem na rolę testu dzieła Słowackiego. Czasu na przygotowanie występu było niewiele, ale radiowi aktorzy zrobili wszystko, by przedstawione fragmenty zainteresowały słuchaczy. Były widoczne podczas zapowiedzi - stroje, rekwizyty i jeszcze maliny. Wszyscy spisali się na medal. W roli konferansjera wystąpił Maciek Imiołek. Bartosz Napora zadbał o nagłośnienie i efekty akustyczne.

Odtwórcami głównych ról byli: Balladyna – Wiktoria Wójcik, Alina – Anna Chyla, Kirkor – Jakub Malmur, Wdowa – Angelika Poniedziałek

Nad przebiegiem słuchowiska czuwała pani Agnieszka Kwiecień, która pogratulowała uczniom świetnej gry aktorskiej i udziału w tym doniosłym wydarzeniu. Jest to szczególnie istotne w czasie, kiedy próbujemy pokonać epidemię i jednoczymy się w tak ważnej dla rozwoju intelektualnego młodych ludzi umiejętności czytania klasyki.

 

kliknij na zdjęciu aby przejść do galerii


 
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.