Start Aktualności Biblioteka szkolna w czasie zdalnego nauczania

Biblioteka szkolna w czasie zdalnego nauczania


Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”

Biblioteka szkolna  zaprasza stacjonarnie w każdy wtorek od 8.30 do 14.30

w okresie od 24 listopada do 15 grudnia 2020r.

Uwaga: W związku z epidemią koronawirusa korzystanie z księgozbioru odbywa się na zasadach ustalonych w regulaminie funkcjonowania biblioteki szkolnej i w reżimie sanitarnym.

Ponadto zachęcamy do korzystania ze źródeł internetowych :

https://lektury.gov.pl/–portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur,

https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,

Portal lektury.gov.pl - To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

Lektury szkolne trzeba czytać, jednak ekranizacje mogą wam pomóc w przygotowaniu się do lekcji.

Polecamy lektury na ekranie:

https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909

https://whatnext.pl/tvp-kultura-pokaze-ekranizacje-lektur-dla-uczniow/


Drodzy Uczniowie

Z radością informujemy, że dzięki  dofinansowaniu otrzymanemu przez naszą szkołę w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  biblioteka szkolna w październiku wzbogaciła swój księgozbiór o nowości wydawnicze. Zakupiono 120 woluminów, które mogą zaspokoić każde gusta czytelnicze. Trafiły do nas książki na podstawie propozycji uczniów, konsultacji z gronem pedagogicznym i po zasięgnięciu opinii Samorządu Uczniowskiego oraz  Rady Rodziców

Na półkach czekają na czytelników nowe książki z następujących działów : literatura piękna, młodzieżowa, kryminały, thrillery, horrory ,romanse i fantasy. Nie zabraknie również poradników psychologicznych, biografii i reportaży z ciekawych podróży  czy wydawnictw popularno-naukowych..

Proszę sami sprawdźcie dokładnie zakupione tytuły i wyczekiwane przez was nowości. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie cos dla siebie, a zapach nowych książek przyciągnie na spotkanie z literaturą wszystkich uczniów

Przyjdź, zobacz i wypożycz! Zapraszamy!


 

 
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.