Start Aktualności Szkoła dla pracodawców 2020 

 

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej


Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.

Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.


Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy są zamieszczone w linkach poniżej oraz na stronie internetowej ARiMR pod adresem: http://www.arimr.gov.pl

-->list intencyjny<--

-->zasady ubiegania się o  dofinansowanie<-- 

Nasze Technikum zostało po raz kolejny laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” – VII edycja zorganizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Nasza placówka okazała się bezkonkurencyjna w obszarze zawodowym mechanicznym, uzyskując najwyższą ilość punktów i zostając po raz trzeci laureatem.

W ramach konkursu nasza szkoła zaprezentowała wspólne działania podejmowane
lokalnym pracodawcą -  Fabryką Kotłów SEFAKO S.A. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych, zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych, czy też szkoleń przeprowadzanych zarówno dla nauczycieli, jak również i uczniów, wycieczek zawodoznawczych, konkursów zawodowych oraz wspólnej realizacji projektów unijnych mających na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego, wyjazdów do szkół podstawowych i wspólna promocja zawodów potrzebnych na rynku pracy.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się  podczas dwudniowej konferencji „Rozwój współpracy z pracodawcami w zakresie podnoszenia adekwatności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz doradztwa zawodowego”. Ze względów epidemiologicznych konferencja odbyła się w formie on-line za pośrednictwem wirtualnej przestrzeni VirBELA. Statuetki i dyplomy zostały przesłane do szkół pocztą tradycyjną.


 
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.