Start Aktualności Dzień Ziemi w ZS

 

 


 

DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi – przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia, jest nitką w tej pajęczynie; niszcząc pajęczynę życia – niszczy samego siebie.” (wódz plemiona Suquamish i Duwamish z okolic Seattle).
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Widzimy, że idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.
W tym dniu my uczniowie Zespołu Szkół wraz z kadrą nauczycielską chcemy przypomnieć (szczególnie zasiedziałym mieszkańcom naszej Gminy) że czas spędzony w lesie, czy na łące nie jest czasem zmarnowanym. Oczywiście jeśli damy sobie możliwość faktycznego bycia z Przyrodą, a nie tylko w jej otoczeniu. W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć się w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć.
Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło ”Przywróć naszą Ziemię”
Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie Zespołu Szkół przystępują do konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu do hasła: piękno przyrody naszej Gminy. Na prace czekamy do piątku 23 kwietnia. Pomysłodawcom najlepszych prac przyznane zostaną nagrody rzeczowe.

Dzień Ziemi to wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. W naszej szkole nie mogło zabraknąć konkursu z tej okazji. W tym roku polegał on na wykonaniu plakatu którego przewodnim motywem było „Piękno naszej Gminy”. Nagrodziliśmy 4 osoby:

Kacper Struzik,
Szymon Janus,
Daniel Dziób i
Dominik Czaj.

Dziękujemy za udział w akcji i gratulujemy zwycięzcom ! 
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.