Start Aktualności Ślubowanie 2021

Ślubowanie klas I

galeria po kliknięciu w zdjęcie


"Nie można życia pytać o sens, można mu tylko samemu sens nadać"

Romain Gary


Hasło francuskiego pisarza stało się mottem przewodnim tegorocznej uroczystości ślubowana klasy I TTKa oraz I TMIb w Zespole Szkół w Sędziszowie. 18 czerwca, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali formalnie wprowadzeni w poczet społeczności szkolnej.  W trosce o bezpieczeństwo w czasach pandemii, krótka uroczystość odbyła się na wolnym powietrzu, przy minimalnej liczbie osób. Z pośród zaproszonych gości zaszczycił nas swoją obecnością: starosta jędrzejowski Paweł Faryna, przewodniczący Rady Powiatu Marek Mentel, naczelnik wydziału edukacji, kultury, zdrowia i spraw społecznych Renata Kwas, Sławomir Pazurek, naczelnik Sekcji Eksploatacji Włoszczowa Północ – przedstawiciel PKP PLK Kielce, Beata Paw-  dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Sędziszowie, a także ksiądz proboszcz Jan Kopeć z parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie.

Zanim uczniowie przystąpili do oficjalnego ślubowania, głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Pyzowski. Następnie kilka ciepłych słów skierował do obecnych również pan starosta Paweł Faryna. Po pokrzepiających przemówieniach, uczniowie klas pierwszych złożyli  uroczyste ślubowanie, a następnie zostali powitani w gronie społeczności szkolnej przez starszych kolegów prowadzących akademię: F. Muszyńskiego oraz T. Trzcińskiego.

Ostatnią część uroczystości stanowiło uroczyste otwarcie i poświęcenie, nowo powstałej sali do nauki przedmiotów zawodowych w technikum transportu kolejowego. Całości dopełniło zwiedzanie budynku placówki, podczas którego pan dyrektor oprowadził gości po odmienionym po częściowym remontach obiekcie.

Opracowała:

Renata Wcisło

 


--> List MEiN w sprawie szczepień dla nastolatków <--


 

**** ZAKWALIFIKOWANI NA PŁATNE STAŻE U PRACODAWCY ****


Na wakacyjne płatne staże zawodowe odbywające się w Fabryce Kotłów SEFAKO S.A. zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 1. Adamczyk Kamil
 2. Czaj Dominik
 3. Domagała Dominik
 4. Krzosa Dominik
 5. Kwiecień Jakub
 6. Marzycki Miłosz
 7. Michalski Denis
 8. Mysior Michał
 9. Napora Bartosz
 10. Ryczko Michał
 11. Selega Mateusz
 12. Słoka Przemysław
 13. Szwej Przemysław
 14. Szydłowski Bartosz
 15. Trzciński Kamil
 16. Trzciński Tomasz
 17. Wachowicz Bartłomiej

Osoby zakwalifikowane obowiązkowo zgłaszają się w dniach 21-22 czerwca br. do sekretariatu szkoły po odbiór dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia stażu (tj. umowa, formularz, dziennik stażu).


 
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.