Start Aktualności
Aktualności

 

 

 

 

 
Zapraszamy na nową stronę

Zespołu Szkół w Sędziszowie

pod adresem zssedziszow.pl

Jeśli strona nie otwiera się pod

tym adresem należy wykasować

ciasteczka z przeglądarki

lub wcisnąć poniższy link

 


zssedziszow.cba.pl

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Ślubowanie klas I

galeria po kliknięciu w zdjęcie


"Nie można życia pytać o sens, można mu tylko samemu sens nadać"

Romain Gary


Hasło francuskiego pisarza stało się mottem przewodnim tegorocznej uroczystości ślubowana klasy I TTKa oraz I TMIb w Zespole Szkół w Sędziszowie. 18 czerwca, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali formalnie wprowadzeni w poczet społeczności szkolnej.  W trosce o bezpieczeństwo w czasach pandemii, krótka uroczystość odbyła się na wolnym powietrzu, przy minimalnej liczbie osób. Z pośród zaproszonych gości zaszczycił nas swoją obecnością: starosta jędrzejowski Paweł Faryna, przewodniczący Rady Powiatu Marek Mentel, naczelnik wydziału edukacji, kultury, zdrowia i spraw społecznych Renata Kwas, Sławomir Pazurek, naczelnik Sekcji Eksploatacji Włoszczowa Północ – przedstawiciel PKP PLK Kielce, Beata Paw-  dyrektor Szkoły Podstawowej numer 2 w Sędziszowie, a także ksiądz proboszcz Jan Kopeć z parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie.

Zanim uczniowie przystąpili do oficjalnego ślubowania, głos zabrał pan dyrektor Grzegorz Pyzowski. Następnie kilka ciepłych słów skierował do obecnych również pan starosta Paweł Faryna. Po pokrzepiających przemówieniach, uczniowie klas pierwszych złożyli  uroczyste ślubowanie, a następnie zostali powitani w gronie społeczności szkolnej przez starszych kolegów prowadzących akademię: F. Muszyńskiego oraz T. Trzcińskiego.

Ostatnią część uroczystości stanowiło uroczyste otwarcie i poświęcenie, nowo powstałej sali do nauki przedmiotów zawodowych w technikum transportu kolejowego. Całości dopełniło zwiedzanie budynku placówki, podczas którego pan dyrektor oprowadził gości po odmienionym po częściowym remontach obiekcie.

Opracowała:

Renata Wcisło

 


--> List MEiN w sprawie szczepień dla nastolatków <--


 

**** ZAKWALIFIKOWANI NA PŁATNE STAŻE U PRACODAWCY ****


Na wakacyjne płatne staże zawodowe odbywające się w Fabryce Kotłów SEFAKO S.A. zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 1. Adamczyk Kamil
 2. Czaj Dominik
 3. Domagała Dominik
 4. Krzosa Dominik
 5. Kwiecień Jakub
 6. Marzycki Miłosz
 7. Michalski Denis
 8. Mysior Michał
 9. Napora Bartosz
 10. Ryczko Michał
 11. Selega Mateusz
 12. Słoka Przemysław
 13. Szwej Przemysław
 14. Szydłowski Bartosz
 15. Trzciński Kamil
 16. Trzciński Tomasz
 17. Wachowicz Bartłomiej

Osoby zakwalifikowane obowiązkowo zgłaszają się w dniach 21-22 czerwca br. do sekretariatu szkoły po odbiór dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia stażu (tj. umowa, formularz, dziennik stażu).


 

STYPENDIUM DLA ANI

1 czerwca w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie uroczyście wręczono Stypendia Starosty Jędrzejowskiego im. św. Jana Pawła II za drugi semestr roku szkolnego 2020/2021. Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyli Paweł Faryna - Starosta Jędrzejowski, Maria Barańska - Wicestarosta Jędrzejowski i Renata Kwas - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Podczas uroczystości wyróżniono 11 uczniów, a wśród nagrodzonych znalazła się Ania Chyla z klasy I technikum transportu kolejowego.

Serdecznie gratulujemy Ani i Jej rodzicom!!!

 

POWRÓT DO SZKOŁY!!!

 

Jak wyglądał powrót do szkoły z nauki hybrydowej w Zespole Szkół w Sędziszowie?...

Postawiliśmy na integrację i odbudowę relacji! Pierwsze dni po powrocie były wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Zorganizowaliśmy dla naszych uczniów dwudniowy Dzień Dziecka. Pierwszego dnia odbyły się gry i zabawy integracyjne. Uczniowie zostali podzieleni na małe grupki, zgodnie z zasadami panującymi w okresie pandemii i brali udział w quizach, kalamburach, familiadach szkolnych oraz innych ciekawych konkurencjach. Oto szkolni zwycięzcy poszczególnych konkursów i konkurencji:

Quiz historyczny: I miejsce - Ł. Bratek, II miejsce - S. Pieczykura i III miejsce -  Ł. Sacharz;

Konkurs profilaktyczny „Zdrowe nawyki żywieniowe”: I miejsce - M. Rojek, II miejsce - W. Wójcik i III miejsce (ex aequo) - B. Napora i D. Kowalczyk;

Familiada szkolna: F. Muszyński, T. Trzciński, K. Uchto, M. Kowalski i M. Rojek;

Kalambury szkolne: W. Puto, S. Pieczykura i B. Pardała;

Turniej gier i quizów mieszanych: S. Król, S. Janus i D. Sokół.

Drugiego dnia odbyła się spartakiada szkolna. Oto zwycięzcy poszczególnych wydarzeń sportowych:

Szkolny turniej piłki nożnej: zwyciężyła klasa III TM w składzie: J. Malczewski, S. Stachera, D. Misiowski i    S. Franczak;

Szkolny turniej tenisa stołowego: I miejsce - D. Krzosa, II miejsce - M. Środa, III miejsce - D. Misowski;

Szkolny turniej szachowy:

I miejsce - B. Pardała, II miejsce - Ł. Bratek, III miejsce -M. Kaczmarek;

Konkurencje indywidualne dla chłopców:

I miejsce - S. Król, II miejsce - Ł. Sacharz, III miejsce - B. Napora;

Konkurencje indywidualne dla dziewcząt:

I miejsce - W. Wójcik, II miejsce - J. Kaczmarska, III miejsce - D. Kowalczyk;

Klasowe przeciąganie liny:

Klasa I TTKa w składzie: S. Król, S. Równicki, M. Nowakowski, K. Muszyński oraz M. Mnich.

Gratulujemy wygranym i cieszymy się, że mogliśmy we wspaniałej atmosferze i przy dopisującej słonecznej pogodzie, rozpocząć odbudowę relacji pomiędzy samymi uczniami oraz pomiędzy młodzieżą a nauczycielami. Wszyscy z zadowoleniem i ulgą przyjęli powrót do szkoły w atmosferze relaksu, przy dźwiękach muzyki płynącej z głośników szkolnego radia.

 

/Renata Wcisło/ 

 

 

W ramach „PROGRAMU ODNOWY, AKTYWIZACJI I ESTETYZACJI POWIATU JĘDRZEJOWSKIEGO” Stowarzyszenie „Kolejomania sędziszowska” działające przy naszej Szkole otrzymało grant na przygotowanie i realizację działań w ramach zadania „SĘDZISZOWSKA KOLEJ WCZORAJ  DZIŚ”

Gratulacje! Rozpoczynamy działania…..

 


 

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj”

 

30 kwietnia 2021 roku pożegnaliśmy kolejnych Absolwentów naszego technikum. Podczas skromnej uroczystości uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia technikum a najlepsi nagrody i dyplomy. Kilka słów pożegnania do młodzieży skierowali dyrektor Grzegorz Pyzowski i wychowawczyni Wiktoria Dąbkowska.

Naszym Absolwentom życzymy „połamania piór” na najbliższych egzaminach oraz powodzenia w dorosłym życiu.


 

 

 


 

DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi – przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia, jest nitką w tej pajęczynie; niszcząc pajęczynę życia – niszczy samego siebie.” (wódz plemiona Suquamish i Duwamish z okolic Seattle).
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Widzimy, że idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.
W tym dniu my uczniowie Zespołu Szkół wraz z kadrą nauczycielską chcemy przypomnieć (szczególnie zasiedziałym mieszkańcom naszej Gminy) że czas spędzony w lesie, czy na łące nie jest czasem zmarnowanym. Oczywiście jeśli damy sobie możliwość faktycznego bycia z Przyrodą, a nie tylko w jej otoczeniu. W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć się w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć.
Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło ”Przywróć naszą Ziemię”
Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie Zespołu Szkół przystępują do konkursu zorganizowanego z okazji Dnia Ziemi. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu do hasła: piękno przyrody naszej Gminy. Na prace czekamy do piątku 23 kwietnia. Pomysłodawcom najlepszych prac przyznane zostaną nagrody rzeczowe.

Dzień Ziemi to wyjątkowe święto znane jest również pod nazwą Międzynarodowy Dzień Ziemi lub Światowy Dzień Ziemi. Obchodzenie go ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Zdecydowanie jest to najbardziej ekologiczne święto całego świata. Ludzie jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. W naszej szkole nie mogło zabraknąć konkursu z tej okazji. W tym roku polegał on na wykonaniu plakatu którego przewodnim motywem było „Piękno naszej Gminy”. Nagrodziliśmy 4 osoby:

Kacper Struzik,
Szymon Janus,
Daniel Dziób i
Dominik Czaj.

Dziękujemy za udział w akcji i gratulujemy zwycięzcom ! 

WIESZAMY BUDKI LĘGOWE DLA PTAKÓW!

Każdy miłośnik przyrody powinien pomyśleć o otoczeniu opieką ptaków, które pojawiają się coraz bliżej ludzkich siedzib.

Dlatego właśnie, w dniu 26 marca 2021r., na terenie wokół budynku Zespołu Szkół w Sędziszowie, odbyła się akcja niesienia pomocy ptakom, w której udział wzięli uczniowie klasy I TTK: Anna Chyla, Wiktoria Wójcik, Kamil Ciupka oraz Szymon Pieczykura. Pod czujnym okiem pana dyrektora Grzegorza Pyzowskiego oraz nauczyciela zajęć praktycznych pana Dariusza Zielińskiego uczniowie pomagali w zawieszaniu budek lęgowych dla ptaków.

Budki tego rodzaju można wieszać przez cały rok. My wiemy, że najlepiej wieszać je bezpośrednio przed rozpoczęciem sezonu lęgowego, czyli luty-marzec. I tak też zrobiliśmy!

Domki te zapewnią ptakom schronienie oraz możliwość wychowania potomstwa na terenach zielonych wokół naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będą tam powracać każdego roku i kiedy wreszcie wrócimy z nauki zdalnej, będziemy mgli cieszyć oczy ich widokiem i słuchać ich śpiewu podczas przerw.

A. Chyla, uczennica klasy I ttk

 

W naszej pracowni odbył się konkurs „CNC CHALLANGE” organizowany w ramach projektu „Zawodowcy dla przemysłu 4.0. Wsparcie kształcenia zawodowego na potrzeby regionalnego przemysłu w obszarze horyzontalnej specjalizacji województwa świętokrzyskiego – Zrównoważony Rozwój Energetyczny”. Do zmagań przystąpiło 5  uczniów klasy IV technikum mechanicznego. Sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w zakresie czytania rysunku technicznego, opracowania i wykonania programu na frezarkę CNC.

Bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Molus, który zajął I miejsce  i otrzymał nagrodę w wysokości 3000 zł, II miejsce zajął Bartłomiej Rosół (nagroda 2000 zł) a na III miejscu uplasował się Dawid Lechowicz (nagroda 1000 zł).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe gadżety od lidera naszego projektu, Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, który reprezentowały Panie Agata  Wojda i Monika Dorosz. Nad przygotowaniem i organizacją całego konkursu czuwał Pan Piotr Walczak.

  

**** KONKURS „CNC CHALLANGE" ****

Do 17 marca br. trwa nabór do konkursu „CNC CHALLANGE” organizowanego w ramach projektu „Zawodowcy dla przemysłu 4.0. Wsparcie kształcenia zawodowego na potrzeby regionalnego przemysłu w obszarze horyzontalnej specjalizacji województwa świętokrzyskiego – Zrównoważony Rozwój Energetyczny”, wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się i udziału. Będziecie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie czytania rysunku technicznego, opracowania i wykonania programu na obrabiarkę CNC.

Więcej informacji nt. konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie w załączonym pliku oraz w sekretariacie szkoły.

=====> dokumenty konkursowe <=====

 


 

**** KURS na podstawowe uprawnienia spawalnicze ****

Po raz kolejny organizowany jest przez Fabrykę Kotłów SEFAKO S.A. w ramach realizowanego w partnerstwie projektu pn. „Zawodowcy dla przemysłu 4.0. Wsparcie kształcenia zawodowego na potrzeby regionalnego przemysłu w obszarze horyzontalnej specjalizacji województwa świętokrzyskiego – Zrównoważony Rozwój Energetyczny” kurs na podstawowe uprawnienia spawalnicze MAG/TIG rozpocznie się 19 kwietnia br. Do udziału w kursie zgłosiło się 16 uczniów. Uwzględniając dodatkowe kryteria rekrutacyjne (m.in. średnią ocen z przedmiotów zawodowych, ocenę z zachowania) utworzono listę zakwalifikowanych i listę rezerwową, która przedstawia się następująco: 

 


 

Nagroda Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

dla nauczyciela z naszej szkoły

W piątek, 26 lutego w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń oraz nagród przyznanych dla nauczycieli i pracowników oświaty w 2020 roku. Wyróżnienia na ręce nagrodzonych składali: wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik. Odznaczenia i nagrody otrzymało 25 nauczycieli i pracowników z powiatu jędrzejowskiego. W tym gronie znalazła się Pani Marta Jawor - nauczyciel i wychowawcza w Zespole Szkół w Sędziszowie, która odebrała Nagrodę Świętokszyskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

 

Ekologia to my

Wybrani uczniowie z klasy 1a wzięli udział w XXX edycji konkursu ekologicznego  pt. „Ekologia, my i region, w którym żyjemy”. Organizatorem konkursu był Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Celem przedsięwzięcia było wzbudzenie w uczniach zamiłowania i szacunku do środowiska przyrodniczego, uwrażliwienie na jego różnorodność, bogactwo i piękno, a także poszerzenie wiedzy o regionie.

Zadanie uczestników konkursu polegało na przygotowaniu pracy zespołowej na wybrany temat. Nasi uczniowie przygotowali ciekawą prezentację pt. „ Wycieczka po najmłodszym z parków krajobrazowych w województwie świętokrzyskim – Chęcińsko – Kielecki Park Krajobrazowy”.

Autorami prezentacji byli : Anna Chyla (dodatkowo przygotowała szatę graficzną oraz dźwiękową), Wiktoria Wójcik, Bartłomiej Hajdas, Mateusz Mnich , Angelika Poniedziałek i Sebastian Równicki.

 


 

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Dwa zespoły, SefakoTech i  SefakoKrka, utworzone w klasie 2a Zespołu Szkół w Sędziszowie, przystąpiły do udziału w projekcie edukacyjnym SIGG - czyli Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Mechanizm tej gry świetnie odwzorowuje giełdową rzeczywistość i pozwala uczniom – inwestorom poczuć się jak na prawdziwej giełdzie. SIGG to połączenie teorii inwestowania z praktyką w przystępnej dla uczniów formie.  Poprzez udział w projekcie młodzi ludzie poznają zasady inwestowania na giełdzie oraz mają możliwość zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. Udział w projekcie stwarza uczestnikom możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej o rynku kapitałowym, z którą zapoznają się w ramach zajęć „Podstawy przedsiębiorczości” i zastosowania jej w praktyce poprzez wirtualne inwestowanie w ramach projektu SIGG. Te praktyczne umiejętności i doświadczenia przygotowują ich do poruszania się na rynku finansowym i w konsekwencji do podjęcia samodzielnych inwestycji giełdowych w przyszłości.

Jakie informacje pozyskali uczniowie uczestniczący w projekcie?

Podczas tych zajęć uświadomiliśmy sobie, że gra na GPW to nie zabawa. Początkowo jedną ze spółek, w jaką zainwestowaliśmy, była  polska spółka akcyjna zajmująca się produkcją i dystrybucją gamingową – Cd Projekt.  Jak wielu z rzeczywistych inwestorów byliśmy przekonani, że nowy produkt -   Cyberpunk 2077 wydany przez tą firmę będzie sukcesem. Jak wiadomo, firma ta aktualnie jest w bardzo trudnym położeniu.

Staraliśmy się postępować rozsądnie i nasze zlecenia inwestycyjne były urozmaicane. Poznawaliśmy również inne instrumenty finansowe i ich zachowanie na rynku.

Podczas tej gry nie omijały nas emocje, ekscytacje i adrenalina. Byliśmy w ciągłym kontakcie, aby tylko podzielić się wiedzą odnośnie obecnej sytuacji rynkowej.

Składy zespołów:

SefakoTech : Miłosz Rojek, Mateusz Milcarz, Mateusz Gębka

SefakoKrka : Krystian Podsiadło, Kamil Kasiński

Gratuluję zwycięzcom i życzę dużych zysków i trafionych inwestycji na rzeczywistym rynku. JW

 


 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.