Start Aktualności
Aktualności

Znamy już wyniki konkursu na najładniejszą zakładkę do książki.

Po zakończeniu ferii został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,, BY CZYTAĆ SIĘ CHCIAŁO, ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ”. Prace konkursowe docierały w postaci zdjęć drogą e-mailową. Uczniowie tworzyli zakładki posługując się dowolną techniką plastyczną : rysunek, wyklejanie, wyszywanie, ozdabianie. Wybór okazał się bardzo trudny. Przy ocenie zakładek  komisja brała pod uwagę:  pomysłowość, różnorodność technik i materiałów, samodzielność i wkład pracy oraz walory artystyczne.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

I miejsce – Anna Chyla, uczennica kl.I tk

II miejsce – Karol Koziołek, uczeń kl.Ib

III miejsce – Maciej Imiołek , uczeń kl. III tm

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie. Dyplomy będą czekały na Was w szkole po powrocie ze zdalnego nauczania.

Organizatorem konkursu była  biblioteka szkolna, która przeznaczy wyjątkowe zakładki do książek na nagrody dla najlepszych czytelników.

Poniżej galeria zdjęć nagrodzonych prac.


Drodzy uczniowie i nauczyciele !

W tym roku zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. W ten sposób chcieliśmy zachęcić uczniów do przejrzenia własnych lub bibliotecznych regałów i wyszukania książek, w które mogliby „ubrać” siebie lub kogoś bliskiego.

Co to jest sleeveface? To zdjęcie przedstawiające osobę z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Do zrobienia dobrego zdjęcia należało się przygotować. Ważne jest wkomponowanie okładki w pasujące do niej otoczenie tak, by powstało złudzenie optyczne jedności z książką. Dużą rolę odgrywa tu perspektywa, aranżacja tła, poza, czy pasujący strój.

Poniżej przedstawiamy najlepsze konkursowe prace, których autorami są uczniowie klasy 2b : Filip Cioska, Krystian Uchto i Michał Żal.

Laureaci wykazali się kreatywnością i humorem.


 

  

 

Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej


Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.

Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.


Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy są zamieszczone w linkach poniżej oraz na stronie internetowej ARiMR pod adresem: http://www.arimr.gov.pl

-->list intencyjny<--

-->zasady ubiegania się o  dofinansowanie<-- 

Nasze Technikum zostało po raz kolejny laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła dla pracodawców – pracodawcy dla szkoły” – VII edycja zorganizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Nasza placówka okazała się bezkonkurencyjna w obszarze zawodowym mechanicznym, uzyskując najwyższą ilość punktów i zostając po raz trzeci laureatem.

W ramach konkursu nasza szkoła zaprezentowała wspólne działania podejmowane
lokalnym pracodawcą -  Fabryką Kotłów SEFAKO S.A. Dotyczyły one m.in. realizacji praktyk i staży zawodowych, zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych, czy też szkoleń przeprowadzanych zarówno dla nauczycieli, jak również i uczniów, wycieczek zawodoznawczych, konkursów zawodowych oraz wspólnej realizacji projektów unijnych mających na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego, wyjazdów do szkół podstawowych i wspólna promocja zawodów potrzebnych na rynku pracy.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się  podczas dwudniowej konferencji „Rozwój współpracy z pracodawcami w zakresie podnoszenia adekwatności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz doradztwa zawodowego”. Ze względów epidemiologicznych konferencja odbyła się w formie on-line za pośrednictwem wirtualnej przestrzeni VirBELA. Statuetki i dyplomy zostały przesłane do szkół pocztą tradycyjną.


 

Biblioteka szkolna w czasie zdalnego nauczania


Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”

Biblioteka szkolna  zaprasza stacjonarnie w każdy wtorek od 8.30 do 14.30

w okresie od 24 listopada do 15 grudnia 2020r.

Uwaga: W związku z epidemią koronawirusa korzystanie z księgozbioru odbywa się na zasadach ustalonych w regulaminie funkcjonowania biblioteki szkolnej i w reżimie sanitarnym.

Ponadto zachęcamy do korzystania ze źródeł internetowych :

https://lektury.gov.pl/–portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur,

https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,

Portal lektury.gov.pl - To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

Lektury szkolne trzeba czytać, jednak ekranizacje mogą wam pomóc w przygotowaniu się do lekcji.

Polecamy lektury na ekranie:

https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909

https://whatnext.pl/tvp-kultura-pokaze-ekranizacje-lektur-dla-uczniow/


Drodzy Uczniowie

Z radością informujemy, że dzięki  dofinansowaniu otrzymanemu przez naszą szkołę w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  biblioteka szkolna w październiku wzbogaciła swój księgozbiór o nowości wydawnicze. Zakupiono 120 woluminów, które mogą zaspokoić każde gusta czytelnicze. Trafiły do nas książki na podstawie propozycji uczniów, konsultacji z gronem pedagogicznym i po zasięgnięciu opinii Samorządu Uczniowskiego oraz  Rady Rodziców

Na półkach czekają na czytelników nowe książki z następujących działów : literatura piękna, młodzieżowa, kryminały, thrillery, horrory ,romanse i fantasy. Nie zabraknie również poradników psychologicznych, biografii i reportaży z ciekawych podróży  czy wydawnictw popularno-naukowych..

Proszę sami sprawdźcie dokładnie zakupione tytuły i wyczekiwane przez was nowości. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie cos dla siebie, a zapach nowych książek przyciągnie na spotkanie z literaturą wszystkich uczniów

Przyjdź, zobacz i wypożycz! Zapraszamy!


 

 

Kampania Pomarańczowej Wstążki | jedrzejow.pl

V Powiatowa Kampania „Pomarańczowej Wstążki” 1–19 listopada

Już po raz piąty nasza szkoła włącza się w ogólnoświatową i ogólnopolską kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Celem kampanii jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, promocja pozytywnych rozwiązań zawiązanych z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

Kampania zwraca uwagę na konieczność przestrzegania zarówno podstawowych praw dziecka mianowicie: prawa do życia i rozwoju oraz prawa do godnych warunków życia i odpowiedniego poziomu życia, a także na prawo do zachowania przez dziecko tzw. dóbr osobistych, do których zalicza się, m.in. cześć, wizerunek, życie rodzinne, więź rodzinna i nietykalność cielesna.

Przemoc psychiczna i fizyczna nie tylko naruszają w/w prawa i dobra osobiste dziecka, ale też powodują szkody fizyczne i psychiczne ( często nieodwracalne ) oraz niewyobrażalne cierpienie, których dziecko doznaje od najbliższych mu osób, które powinny je chronić.

Pamiętajcie, że pomimo pandemii i ograniczonych kontaktów  nie jesteście zostawieni sami ze swoimi problemami. Szkoła i inne instytucje są zawsze gotowe Was wspierać i w razie konieczności udzielić pomocy.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami przybliżającymi problem prowadzonej kampanii oraz proponowanych form pomocy i instytucji, w których tę pomoc można uzyskać.

>>>INFORMACJA O KAMPANII POMARAŃCZOWEJ WSTĄŻKI<<<

>>>INFORMACJA O BEZPŁATNYCH DYŻURACH SPECJALISTÓW<<< 

NAUCZANIE ZDALNE


Od dnia 19 października w związku z zakwalifikowaniem powiatu jędrzejowskiego do czerwonej strefy oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń Zespół Szkół w Sędziszowie przechodzi na nauczanie zdalne. Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do dnia 03 stycznia 2021 roku. Kolejne komunikaty będą przekazywane za pośrednictwem strony szkolnej. 

 

Konkurs „SPAWALNICTWO – TO JEST TWÓJ CZAS”


8 października br. został rozstrzygnięty konkurs, organizowany w ramach realizowanego projektu „Zawodowcy dla przemysłu 4.0. Wsparcie kształcenia zawodowego na potrzeby regionalnego przemysłu w obszarze horyzontalnej specjalizacji województwa świętokrzyskiego – Zrównoważony Rozwój Energetyczny”. Odbywał się on w dwóch etapach na terenie Fabryki Kotłów „SEFAKO” S.A.  – Partnera projektu. Komisja konkursowa oceniała poprawność odczytania dokumentacji rysunkowej oraz precyzję wykonania konstrukcji. Najwyższe miejsca zdobyli uczniowie klasy III tm: pierwsze - Jakub Malczewski, drugie - Jakub Seredyka. Ostatnie miejsce na podium zdobył Karol Słaboń uczeń klasy IV tm.
Laureaci konkursu otrzymali wysokie nagrody pieniężne.

GRATULUJEMY!!!!

 

Na zdjęciu laureaci 1 i 2 miejsca: Jakub Malczewski (pierwszy z prawej) i Jakub Seredyka 

Uwaga uczniowie!


W dniach 12-16 października 2020 r. zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym na platformie TEAMS zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Początek zajęć zgodnie z godziną rozpoczęcia poszczególnych lekcji, czas ich trwania 30 minut.


Prosimy na bieżąco śledzić informacje na stronie szkoły.


W ostatnim dniu września uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej technikum wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania ,,Balladyny”, której inicjatorem była biblioteka szkolna.

W tym roku w związku z pandemią i przestrzegając obostrzeń sanitarnych wykorzystali w swoich działaniach szkolny radiowęzeł. Zgromadzeni przed salami i na korytarzach uczniowie mogli wysłuchać odczytanego z podziałem na rolę testu dzieła Słowackiego. Czasu na przygotowanie występu było niewiele, ale radiowi aktorzy zrobili wszystko, by przedstawione fragmenty zainteresowały słuchaczy. Były widoczne podczas zapowiedzi - stroje, rekwizyty i jeszcze maliny. Wszyscy spisali się na medal. W roli konferansjera wystąpił Maciek Imiołek. Bartosz Napora zadbał o nagłośnienie i efekty akustyczne.

Odtwórcami głównych ról byli: Balladyna – Wiktoria Wójcik, Alina – Anna Chyla, Kirkor – Jakub Malmur, Wdowa – Angelika Poniedziałek

Nad przebiegiem słuchowiska czuwała pani Agnieszka Kwiecień, która pogratulowała uczniom świetnej gry aktorskiej i udziału w tym doniosłym wydarzeniu. Jest to szczególnie istotne w czasie, kiedy próbujemy pokonać epidemię i jednoczymy się w tak ważnej dla rozwoju intelektualnego młodych ludzi umiejętności czytania klasyki.

 

kliknij na zdjęciu aby przejść do galerii


 

VIII edycja Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego w naszej szkole

,,Spiżowa postać kroczącego Lenina stanęła w nowohuckiej alei Róż i rychło stała się obiektem nieplanowanych przez władze działań” - to jedno ze zdań, z którym musieli się zmierzyć uczniowie naszej szkoły i młodzież szkolna z ponad 600 placówek, biorących udział w tegorocznej edycji Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii”. Celem konkursu dla uczniów jest kampania promująca poprawną polszczyznę oraz znajomość podstawowych faktów i postaci współczesnej historii Polski. To także wspólna i aktywna formuła obchodów Święta Niepodległości. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja ,,Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów w Krakowie, które corocznie przygotowuje teksty dyktanda w konsultacji z historykiem.

Pierwszy tekst dyktowany uczniowie pisali w swoich szkołach, a oceniała ich szkolna komisja na podstawie kryteriów przygotowanych przez organizatorów.

Zwycięzcami  konkursu na etapie szkolnym zostali:

I miejsce – Filip Ciosek z kl. IIb

II miejsce - Łukasz Sacharz z kl. Itk

III miejsce - Sebastian Równicki z kl. Itk

Agnieszka Kwiecień – szkolny koordynator dyktanda.

 

kliknij na zdjęciu aby przejść do galerii


 

Szanowni  Państwo


Biblioteka szkolna otrzymała  środki  na zakup nowości wydawniczych w ramach projektu

,,NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA NA LATA 2016 -2020 ‘’

PRIORYTET 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa  wśród młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do uczniów, rodziców, nauczycieli

i pracowników administracji o zgłaszanie pozycji książkowych i nowości

wydawniczych do dnia 09.09.2020r.

UWAGA!!! W RAMACH PROJEKTU NIE MOGĄ BYĆ ZAKUPIONE PODRĘCZNIKI, ATLASY  ITP. POZYCJE

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21
1 września 2020

Zapraszamy uczniów w strojach galowych

godz. 8:00 - msza święta w kościele p.w.  Św. Brata Alberta w Sędziszowie

godz. 9:00 – klasa I technikum  transportu kolejowego spotkanie na sali

gimnastycznej z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym

godz. 9:20 - klasa I technikum  mechaniczno - informatyczne spotkanie

na Sali gimnastycznej z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym

Na spotkaniach wszystkich uczestników obowiązują MASECZKI

Spotkania w salach lekcyjnych z wychowawcami:

godz. 9:30 – klasa IIa tmi       sala nr 22

godz. 9:40 – klasa IIb tmi     sala nr 1

godz. 9:50 – klasa III tm      sala nr 7

godz. 10:00 – klasa IV tm      sala nr 20 

 

  

28 maja 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Jędrzejowskiego imienia świętego Jana Pawła II najzdolniejszym młodym mieszkańcom powiatu, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, mieli wzorowe zachowanie oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Wśród 10-tki najlepszych znalazł się Filip Ciosek, uczeń klasy I 4-letniego technikum mechanicznego. 

 

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 2 z 8
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.