Start Aktualności
Aktualności

Konsultacje z nauczycielami


Dyrektor Zespołu Szkół w Sędziszowie informuje, że od dnia 25 maja 2020 r. rozpoczynają się konsultacje dla maturzystów, a od dnia 1 czerwca 2020 r. dla uczniów klas I-III. Poniżej zamieszczony jest harmonogram konsultacji. W związku z pandemią prosimy o przestrzeganie procedur bezpieczeństwa na terenie szkoły w czasie konsultacji zamieszczonych poniżej.

--> Harmonogram konsultacji <--

--> Procedury bezpieczeństwa w czasie konsultacji <--

--> Procedury funkcjonowania biblioteki szkolnej <--

 

Zmiana planu lekcji od 11 maja 2020 r.

 

 


 

Komputery do nauki zdalnej

 

 

5 maja br. ze Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie Dyrektor Szkoły Grzegorz Pyzowski odebrał 5 sztuk laptopów, które pomogą w prowadzeniu zdalnego nauczania. Komputery trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli naszej placówki.

Zakup laptopów został sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dofinansowanie wynosiło 99 990,00 złotych. 

„ W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość – marzenia”.

H.G.Wells

 

24 kwietnia 2020r. uczniowie klasy IVTM odebrali świadectwa ukończenia technikum. Ze względu na szczególny czas pandemii, w jakim wszyscy się znaleźliśmy, okoliczności tego wydarzenia musiały być szczególne. Przy odbiorze świadectw obecny był pan dyrektor Grzegorz Pyzowski oraz wychowawczyni klasy IVTM pani Renata Wcisło. Uczniowie wchodzili do szkoły, pojedynczo, każdy na określoną godzinę, w maseczkach i rękawiczkach. Zachowując bezpieczną odległość odbierali świadectwa, dyplomy i nagrody oraz podziękowania dla rodziców.

Na szczególne uznanie zasłużyło trzech uczniów tej klasy: Szymon Górski za aktywną pracę na rzecz szkoły, systematyczne uczestnictwo w honorowym oddawaniu krwi oraz wyjątkowe zaangażowanie podczas zajęć praktycznych, Mateusz Osowski za sumienność, systematyczność, wysoką frekwencję i aktywność na zajęciach praktycznych oraz Bartosz Marzec za zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności szkolnej, a także podczas zajęć praktycznych. Pan dyrektor wręczył również uczniom podziękowania dla rodziców, dla pani Doroty Górskiej oraz pana Roberta Stachowicza za znakomitą pracę na rzecz Komitetu Studniówkowego organizującego Bal Maturalny 2020 w naszej szkole. Pomimo maseczek na twarzach, które niestety skrywały przed wzrokiem uśmiechy na twarzy absolwentów, wszyscy cieszyliśmy się, że z sukcesem udało im się zakończyć kolejny etap edukacyjny. Mamy nadzieję, że na nim nie poprzestaną.  Mają swoje plany na przyszłość i marzenia, ale  wierzymy, że nostalgia i wspomnienia z okresu uczęszczania do naszego technikum sprowadzą ich tutaj czasami, chociaż już raczej, jako miłych gości.

Teraz zostały jeszcze tylko egzaminy zewnętrzne, na które czekają z niecierpliwością. Ich plany, tak jak wielu ludzi na świecie pokrzyżował los, jaki dzielimy w walce z niebezpiecznym wirusem.

ŻYCZYMY IM SUKCESÓW W DOROSŁYM, ODPOWIEDZIALNYM ŻYCIU ORAZ JAK NAJLEPSZYCH WYNIKÓW NA EGZAMINACH ZEWNĘTRZNYCH!

/Renata Wcisło/


 

Do 24 maja br. zostaje czasowo ograniczone funkcjonowanie szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Rozp. MEN z dnia 20.03.2020 r. Dz. U. 2020 poz. 410, 492, 493).

W tym okresie nauka będzie realizowana z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W zakładce NAUCZANIE ZDALNE będą zamieszczane dla Uczniów i Rodziców informacje od nauczycieli  o sposobie i trybie realizacji podstawy programowej. Wychowawcy klas wraz z nauczycielami przedmiotów, będą drogą telefoniczną lub elektroniczną udzielać w razie potrzeby wszelkich niezbędnych wyjaśnień w zakresie realizowanych treści programowych. Prosimy o systematyczny monitoring informacji zamieszczanych na naszej stronie.


 


 

Szanowni Państwo,


31.03.2020 r. weszła w życie ustawa zmieniające ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.
Ustawa daje możliwość skorzystania  z ulg w opłacaniu składek oraz ubiegania się o świadczenie postojowe.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z informacjami o przysługiwanych uprawnieniach --->> tutaj
oraz na stronie ZUS -->> 

Dnia 10 marca 2020r. odbył się XIX Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sędziszowie. Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Franczak, Damian Misiowski i Michał Nowak. Drużynowo zajęliśmy III miejsce, natomiast indywidualnie w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Damian Misiowski z klasy II TM. Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 


 

6 marca 2020r. w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której Dyrektor ZS w Sędziszowie Pan Grzegorz Pyzowski wraz z autorką projektu Panią Agnieszką Koniarz odebrali dyplom potwierdzający uznanie projektu SPAWACZ mój zawód - pasja - satysfakcja - pieniądze za BARDZO DOBRĄ PRAKTYKĘ w konkursie Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości 2019.

 


 

 

 

 


 

2 lutego 2020r. delegacja z Naszej szkoły wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 76 rocznicę odbicia żołnierzy Armii Krajowej z siedziby Gestapo w Jędrzejowie. Uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele bł.Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie a następnie złożyli wiązanki pod pomnikiem przypominającym tamte wydarzenia.


 


 

 

Ogólnopolski sukces Naszego Technikum

 

Miło nam poinformować, iż Nasze Technikum po raz kolejny otrzymało tytuł „Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości”.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości” jest Fundacja Fundusz Współpracy, a współorganizatorem Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce. Poprzez zaprezentowanie dobrych praktyk szkół możliwe jest wskazanie, w jaki sposób edukacja może osiągać wysoką jakość i efektywność w zakresie kształcenia zawodowego.

Wśród laureatów czwartej edycji konkursu znalazło się nasze technikum, które do konkursu zgłosiło projekt pod tytułem:

„SPAWACZ: MÓJ ZAWÓD - PASJA - SATYSFAKCJA - PIENIĄDZE”.

Nasze technikum to jedyna szkoła, nie tylko z powiatu jędrzejowskiego,ale również z całego województwa świętokrzyskiego, która otrzymała specjalny dyplom  „DOBREJ PRAKTYKI.”

Poprzez zaprezentowanie praktyki naszej szkoły na forum ogólnopolskim mogliśmy pokazać, w jaki sposób edukacja może osiągać wysoką jakość i efektywność w zakresie kształcenia zawodowego. Udział w konkursie pozwolił nam pochwalić się tym, co robi nasza szkoła, nowatorskimi pomysłami nauczania, nieszablonowymi, nowoczesnymi i odważnymi rozwiązaniami, które z powodzeniem stosujemy w edukacji zawodowej, a zwłaszcza kompleksową współpracą z największym lokalnym pracodawcą w regionie - Fabryką Kotłów „SEFAKO” S.A – jednym z największych producentów kotłów energetycznych nie tylko w Polsce, lecz też w Europie.  Mogliśmy również pokazać, iż nasza szkoła jest placówką dającą ogromne możliwości. Nasza Szkoła ma styl!

„Przyznane wyróżnienie pokazuje, że w naszej placówce dużo się dzieje i jest ona atrakcyjną ścieżką edukacyjną dla młodych ludzi zainteresowanych kształceniem zawodowym. Wyróżnienie, które przypadło w udziale naszej szkole świadczy oczywiście o jej prestiżu nie tylko w powiecie, czy województwie, ale również w całym kraju. Jest nie tylko powodem do dumy, ale również bodźcem dla nas wszystkich do dalszej, intensywnej oraz bardziej efektywnej pracy. Zobowiązuje nie tylko nauczycieli,  czy instruktorów praktycznej nauki zawodu, ale i całą społeczność szkolną, żeby nie spuszczać z tonu i trzymać wysoki poziom w nauczaniu zawodowym.” - podkreśla dyrektor naszej szkoły pan Grzegorz Pyzowski.

/ako/

 

--->piszą  o nas tutaj<--- 

Studniówka klasy IV TM

Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli.

Jan Kochanowski


Każdy młody człowiek przekraczający próg dorosłości czeka na to ważne wydarzenie z ekscytacją. To ostatni moment przed maturą, kiedy można naprawdę zapomnieć o stresie i nauce i przez choćby jeden wieczór uwolnić się od wszelkich trosk.

W tym roku, uczniowie klasy IV technikum ZS w Sędziszowie, bal studniówkowy mają już za sobą. W sobotę, 25 stycznia, tegoroczni maturzyści wraz z gronem pedagogicznym, rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi bawili się wspólnie w restauracji Złota Róża w Sędziszowie. Wyjątkowość tej niesamowitej tegorocznej imprezy stanowiło połączenie się we wspólnej zabawie i zorganizowanie łączonej studniówki razem z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie.

Część oficjalną, która rozpoczęła imprezę, poprowadzili przedstawiciele klasy maturalnej ZS w Sędziszowie: Szymon Górski oraz Bartosz Marzec. Uczniowie złożyli serdeczne podziękowania dla dyrekcji, zaproszonych gości, wychowawców oraz rodziców. Jako pierwsi życzenia udanej zabawy studniówkowej dla młodzieży przekazali pani dyrektor Danuta Bronkowska (ZSCKR w Krzelowie) oraz Pan dyrektor Grzegorz Pyzowski (ZS w Sędziszowie), następnie goście, którzy zaszczycili imprezę swoją obecnością, a byli to Przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Mentel, Burmistrza Sędziszowa pan Wacław Szarek oraz Prezes Zarządu Fabryki Kotłów SEFAKO pan Jacek Boruciński. Nie zabrakło również kilku ciepłych słów od wychowawców, pani Renaty Wcisło (ZS w Sędziszowie) oraz pana Grzegorza Płatka (ZSCKR Krzelowie).

Bal rozpoczął się tradycyjnie od wykonania poloneza przy dźwiękach muzyki skomponowanej przez Wojciecha Kilara. Pary dystyngowanie kroczyły po parkiecie przywołując wspomnienia oraz wywołując wzruszenie wśród publiczności.  Klasyczny granat garniturów młodych dżentelmenów, kontrastująca z nim czerwień, która przeważała w kolorystyce sukni młodych dam stworzyły niepowtarzalną atmosferę i sprawiły, że serca rodziców zabiły mocniej. Ta wspaniała noc ani na chwilę nie straciła na swojej wyjątkowości. Był to jeden, jedyny raz, kiedy wszyscy obecni na sali bawili się wspólnie, ale pozytywne emocje, które towarzyszyły tej wspaniałej imprezie na długo jeszcze pozostaną w naszych wspomnieniach.

/Renata Wcisło/

Zapraszamy do obejrzenia poloneza


 

---->Obejrzyj całą galerię zdjęć<---- 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 3 z 8
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.