Start Aktualności
Aktualności

Rozpoczynamy projekt „ZAWODOWCY DLA PRZEMYSŁU 4.0 WSPARCIE KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO NA POTRZEBY REGIONALNEGO PRZEMYSŁU W OBSZARZE HORYZONTALNEJ SPECJALIZACJI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ ENERGETYCZNY”

 

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w partnerstwie z naszą szkołą oraz Fabryką Kotłów SEFAKO S.A. rozpoczyna realizację projektu w ramach Poddziałania 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.
Projekt zakłada utworzenie klasy pod patronatem Fabryki Kotłów SEFAKO S.A., w której w ścisłej współpracy z pracodawcą
będziemy kształcić  techników mechaników dla branży energetycznej. Realizowane będą również:

  • płatne staże dla uczniów
  • szkolenia i kursy zawodowe: CNC, CAD/CAM, na podstawowe uprawnienia spawalnicze MAG i TIG
  • działania w zakresie kształtowania i rozwijania kompetencji kluczowych oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy w tym  m.in. wyjazdy edukacyjne, konkursy zawodowe, projekty edukacyjne
  • doposażenie warsztatów praktycznej nauki zawodu oraz pracowni zawodowych w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne.

 

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu ze strony Echa Dnia 

 

Nauczyciel na medal

Niedawno zakończył się wielki plebiscyt "Echa Dnia" - Nauczyciel na medal 2019, w którym wybierano najbardziej cenionych i lubianych, przez uczniów i ich rodziców, nauczycieli w powiecie jędrzejowskim oraz w całym województwie świętokrzyskim. W związku z tym z przyjemnością zawiadamiamy iż drugie miejsce w kategorii nauczyciel szkoły ponadpodstawowej w powiecie jędrzejowskim zdobyła pani Marta Jawor - nauczyciel w naszym Zespole Szkół w Sędziszowie. Pani Marta jest nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem obecnie nauczającym informatyki zarówno w technikum mechanicznym jak i informatycznym oraz jest wychowawcą klasy II. Dzięki swojemu zaangażowaniu w nauczanie oraz życie szkoły została doceniona przez duże grono głosujących w plebiscycie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 


 

Wyróżnienie w konkursie


Mateusz Gębka – uczeń klasy Ia otrzymał wyróżnienie w konkursie „Biała Wstążka” 2019 Stop przemocy wobec kobiet organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie.

Gratulujemy!!!

 


 

Spotkanie przy wigilijnym stole

W piątkowe popołudnie 20 XII 2019r. - ostatni dzień przed przerwą świąteczną, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły spotkali się przy tradycyjnym wigilijnym stole. Ksiądz Łukasz Parzniewski odczytał słowa Pisma Świętego traktujące o narodzeniu Chrystusa. Dyrektor szkoły Grzegorz Pyzowski złożył obecnym serdeczne życzenia, następnie wszyscy przełamali się opłatkiem i zasiedli do wspólnego wigilijnego posiłku. Byli również kolędnicy, w rolę których wcielili się przebrani uczniowie klasy IITM - Klaudiusz Mastyna, Damian Misiowski, Bartosz Napora, Bartłomiej Wachowicz. Uroczystość uświetnił swoją obecnością przedstawiciel Sefako S.A. pan Artur Pawłowski - dyrektor personalny. Wystrojem sali, poczęstunkiem oraz oprawą słowno-muzyczną zajęli się pani Jolanta Kudła oraz ksiądz Łukasz Parzniewski.


  

Stypendium Starosty Jędrzejowskiego


W czwartek, 19 grudnia 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie, przyznano stypendia dla wyróżniających się uczniów szkół średnich z powiatu jędrzejowskiego. Wśród dziewięciorga najlepszych uczniów, którzy w drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 uzyskali wysokie wyniki w nauce, wyróżnili się swoją postawą w szkole i poza nią znalazł się Przemysław Słoka – uczeń klasy II technikum mechanicznego, który już po raz drugi dostąpił tego zaszczytu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 


 

"Podaruj radosne święta"


W tegorocznej, trzynastej już akcji „Podaruj radosne święta” organizowanej przez pracowników Urzędu Miejskiego w Sędziszowie, udało się przygotować 167 paczek, które trafiły do osób chorych, samotnych i najbardziej potrzebujących z terenu miasta i gminy. Nasza szkoła również włączyła się w akcję zbierania artykułów i przygotowywania paczek. Podziękowania za tą inicjatywę wolontariatu należą się naszemu Dyrektorowi, księdzu Łukaszowi oraz uczniom z klasy Ib i II: Filipowi Muszyńskiemu, Tomaszowi Trzcińskiemu, Dominikowi Domagała oraz Bartkowi Wachowiczowi. 


 

Nasi Krwiodawcy wśród najlepszych w województwie

 

Dnia 13 grudnia 2019 roku  w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie, odbyły się  obchody DNIA HONOROWEGO KRWIODAWCY. Była to okazja, aby podziękować tym osobom, które w tak szczególny sposób pomagają innym. W tegorocznych akcjach oddano 407 litrów krwi, dzięki temu nasza gmina  zajęła I miejsce w województwie pod względem ilości oddanej krwi. Przyczynili się do tego m.in. nasi uczniowie: Szymon Górski, Daniel Stachowicz, Bartosz Marzec i Mateusz Osowski. Serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej! Za wspieranie akcji krwiodawstwa podziękowania otrzymał również nasz Dyrektor Grzegorz Pyzowski. Gratulujemy.


 


 

W poszukiwaniu św. Mikołaja


6 grudnia – to czas Mikołajek i dzielenia się prezentami oraz radością z okazji zbliżających się świąt. Wizyta Św. Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W tym roku po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły z klasy Ia zorganizowali przemiłą niespodziankę pierwszakom ze SP nr2 w Sędziszowie. Pracowicie przygotowali się do tego spotkania: uczeń Norbert Seweryn, wcielił się w rolę św. Mikołaja oraz jego pomocnikami stali się: Miłosz Rojek, Bartłomiej Mazur i Mateusz Kowalski. Pierwszoklasiści przywitali z radością tych wyjątkowych gości. Ponieważ nie było śniegu, Mikołaj przybył do nich pieszo, ale przyniósł prezenty dla wszystkich dzieci i obiecał ,że ponownie wróci za rok. Dzieciaki były zachwycone, Rodzice też!

Jak widać magiczny czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest doskonałą okazją do dawania i integracji. W myśl tej idei również nasi uczniowie kl. Ib wraz z opiekunkami, panią Agnieszką Kwiecień oraz Jolantą Kudłą, uczestniczyli we wspólnej zabawie. Mikołajkowym prezentem był wyjazdu do kieleckiej kręgielni oraz do kina. Rywalizacja w zbijaniu kręgli, jak zwykle sprawiła wszystkim wiele przyjemności i pozwoliła lepiej się pozna.

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią Martą Jawor poczuli świąteczną atmosferę i udekorowali wejście do szkoły zielonym drzewkiem. Zimowe świąteczne nuty, słodkie babeczki i pizza sprzyjały rozmowom o świętach i prezentach. W klasie IV tm odbyły się klasowe mikołajki, uczniowie otrzymali od swojej Wychowawczyni, pani Renaty Wcisło, paczki z wierszowanymi życzeniami indywidualnie adresowanymi do każdego z nich. Mikołajki są w szkole bardzo popularną tradycją i zawsze będą kojarzone z miłą atmosferą i budowaniem przyjaźni.


 

 

 


 

 

OTRZĘSINY PIERWSZOKLASISTÓW

 

W piątkowe południe, 22 listopada 2019 r., w scenerii poligonu wojskowego  odbyły się otrzęsiny, czyli integracyjna zabawa dla nowo przyjętych uczniów.  Na pierwszoklasistów czekało 8 konkurencji, podczas których wykazali się wolą walki, hartem ducha oraz…..poczuciem humoru. Uczniowie klasy Ia i Ib  pod dowództwem swoich wychowawców rewelacyjnie zaliczyli przygotowany egzamin i otrzymali pamiątkowe dyplomy.  „Ciężką” rywalizację wygrała drużyna pani Agnieszki Kwiecień, czyli I B i w nagrodę będzie organizować  przyszłoroczne otrzęsiny dla nowych klas pierwszych. Na zakończenie pierwszoklasiści  złożyli ślubowanie, w którym przyrzekli  „godnie reprezentować imię Technikum, pogłębiać wiedzę, służyć dobrej sprawie koleżeństwa i wzajemnego szacunku”. Tym sposobem stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

Dyrektor  Grzegorz Pyzowski podziękował  uczniom klasy II tm, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Marty Jawor, przygotowali  i prowadzili otrzęsinową zabawę. Szczególnie podziękowania skierował do dwóch „hostess” - Bartka  Wachowicza  i Sebastiana Franczaka, którzy dbali o to, aby zebranych nie opuszczał humor i dobra zabawa!

/MJ/ 

 

 

W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pod hasłem:

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.”

Józef Piłsudski.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek Mazura Dąbrowskiego w ramach akcji ‘ Szkoła do hymnu’, w której w zeszłym roku uczestniczyło wiele tysięcy polskich szkół w kraju i za granicą.

Nastrojowa scenografia w barwach narodowych, płonące świece oraz płynące cicho dźwięki Roty, I Brygady i Warszawianki…W takiej atmosferze uczniowie klasy I TMI b: Filip Muszyński oraz Tomasz Trzciński, przypominali swoim szkolnym kolegom oraz obecnemu gronu pedagogicznemu, wydarzenia historyczne, które poprzez kolejne zrywy niepodległościowe, doprowadziły nasz kraj do odzyskania wolności. Jest to coroczna tradycja pozwalająca przypominać młodemu pokoleniu o odwadze i ofiarności ludzi, dzięki którym możemy się dziś cieszyć pokojem we własnym, suwerennym kraju. Monologi prowadzących przeplatały wzruszające obrazy prezentacji przedstawiających losy Polski walczącej oraz tragedii ludzi, dla których ta walka stała się codziennością.

Ta krótka, wzruszająca i nietypowa lekcja historii, miała za zadanie uświadomić wszystkim zgromadzonym, jak ważna jest nasza duma narodowa, pamięć o ważnych wydarzeniach i pielęgnowanie naszej wiedzy o nich. Przekaz apelu bardzo trafnie odzwierciedlają słowa wiersza znakomitej polskiej poetki Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”, które zakończyły tą doniosłą uroczystość:

…Ziemio ojczysta, ziemio jasna,

nie będę powalonym drzewem.

Codziennie mocniej w ciebie wrastam

radością, smutkiem, dumą, gniewem.

Nie będę jak zerwana nić.

Odrzucam pustobrzmiące słowa.

Można nie kochać cię – i żyć,

ale nie można owocować…

 

Akademię przygotowała Renata Wcisło

 

 


 

 

Mój kraj szczęśliwy…

Ja to mam szczęście, że w tym momencie,

żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą. Ja to mam szczęście…

Mój kraj szczęśliwy – piękny, prawdziwy. Ludzie uczynni, w sercu niewinni.

Mój kraj szczęśliwy…”


Przytoczone słowa piosenki autorstwa poety, kompozytora – Grzegorza Tomczaka, które   śpiewała m.in. Maryla Rodowicz,  poruszają najczulszą strunę duszy i trafiają prosto w serce.

„ Czyż tak nie jest? Wystarczy chcieć to zobaczyć i poczuć. Zwłaszcza w czasie obchodów upamiętniających 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dniu 11 listopada 2019 roku przedstawiciele naszej  społeczności szkolnej brali udział w tak ważnej dla wszystkich uroczystości zorganizowanej przez Starostę Jędrzejowskiego.

Po zakończeniu mszy w Kościele Swiętej Trójcy wszyscy uczestnicy prowadzeni przez poczty sztandarowe pomaszerowali pod pomnik Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej i wspólnie odśpiewali Hymn Polski . Następnie reprezentujący naszą szkołę uczniowie: Maciej Środa, Tomasz Trzciński i Filip Muszyński w obecności dyrektora szkoły Grzegorza Pyzowskiego i nauczyciela Jacek Zawadzkiego złożyli wiązankę kwiatów.

Nasza obecność w tym wydarzeniu to dowód odpowiedzialności i troski o Nasza Ojczyznę.

 

-----> Obejrzyj bogatą galerię zdjęć <-----

  

Pamiętamy .....


W czwartek ostatniego dnia października 2019 roku młodzież z Zespołu Szkół w Sędziszowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Pamiętamy”.
Tuż przed dniem Wszystkich Świętych młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami i dyrektorem Grzegorzem Pyzowskim, udała się pod tablicę znajdująca się nieopodal szkoły - upamiętniającą  wraz z zasadzonym koło niej dębem – zamordowanego na terenie ZSRR aspiranta policji państwowej Bolesława Gruszeckiego. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy cześć osobie zamordowanego w wyniku stalinowskich represji policjanta.
Następnie przeszliśmy na pobliski cmentarz, gdzie spoczywają żołnierze Armii Krajowej - ofiary pacyfikacji wsi Swaryszów dokonanej w sierpniu 1944 roku. Tam również pod tablicą upamiętniającą ofiary zapaliliśmy znicze oraz uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych w wyniku hitlerowskich represji.

/J.Piec/


 

“Wszystko co piękne dojrzewa powoli” – ślubowanie klas pierwszych technikum


Tradycją naszego technikum jest uroczystość, w trakcie której uczniowie pierwszych klas  w obecności dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, zaproszonych gości i  rodziców składają ślubowanie i od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej - uczniami technikum. W tym roku to wydarzenie, które obchodziliśmy  11 października miało podniosły charakter. Rozpoczęła je poranna msza  celebrowana przez ks. prałata Mariana Haczyka, proboszcza parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie, który do pierwszoklasistów skierował kilka ciepłych słów i zaapelował, by słowa wypowiedziane w czasie ślubowania na stałe pozostały w sercach i umysłach ślubujących.  Na niezwykła atmosferę tej uroczystości miała również wpływ obecność wyjątkowych gości: Przewodniczącego Rady Powiatu Jędrzejowskiego Marka Mentla, Naczelnika Wydziału Edukacji Powiatu Jędrzejowskiego Renaty Kwas, Burmistrza Sędziszowa – Wacława Szarka, Sekretarza Gminy Sędziszów Ewy Kubas - Samociuk, Krzysztofa Treli – dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sędziszowie, Beaty Paw – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie, przedstawicieli Rady Rodziców i Fabryki Kotłów ,,Sefako” S.A..  Wszyscy zabierający głos  goście  życzyli najmłodszym uczniom wielu sukcesów, zapału do systematycznej nauki, poszerzania swoich horyzontów oraz właściwego przygotowania się do odpowiedniego życia w społeczeństwie. Bardzo miłym akcentem było wystąpienie pani Beaty Paw- dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2, które zakończyło się wręczeniem ,,sąsiedzkiego prezentu” – piłki do gry na boisku, z którego korzystają wspólnie  obydwie  szkoły.  Po przemówieniu dyrektora Grzegorza Pyzowskiego rozpoczął się kluczowy moment ślubowania. Wyróżnieni uczniowie dwóch  klas: Kowalski Mateusz, Milcarz Mateusz, Biela Karol, Ciosek Filip, Herman Dawid, Musiał Jakub zostali poproszeni na środek, by ślubować na poczet flagowy Szkoły. Pozostali pierwszoklasiści  wyciągając dwa palce u prawej ręki, powtarzali słowa: „Ślubujemy” na tekst roty. Po złożonej przysiędze, pan dyrektor przekazał pamiątkowe znaczki z nazwą szkoły i złożył gratulacje na ręce przedstawicieli samorządu dwóch klas: Środy Macieja, Seweryna Norberta oraz  Filipa Muszyńskiego, który dziękując za życzliwość i serdeczne przyjęcie do grona społeczności szkolnej, wręczył dyrektorowi podpisany akt ślubowania. Następnie  rozpoczęła się część artystyczna przygotowana  przez młodzież  pierwszych klas z  okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Zabawne i  krótkie scenki z przebiegu różnych lekcji pokazały jak niełatwa jest praca nauczyciela. Szczególny zachwyt  publiczności  wywołała doskonała gra aktorska ucznia Seweryna Norberta. Wcielił się w rolę nauczyciela polonisty, zmuszonego zmagać  się z figlami oraz dziecięcą przekorą uczniów i rozbawił wszystkich oglądających do łez. Ze wspomnień nie pozwolą się wymazać również inni występujący w scenkach uczniowie: Gębka Mateusz, Kasiński Kamil, Kornobis Kacper, Mazur Bartosz, Podsiadło Krystian, Rojek Miłosz, Grybczyński Wiktor, Klos Marcel, Kudra Oliwier, Selega Mateusz, Trzciński Kamil, Uchto Krystian.

Na zakończenie programu artystycznego  uczniowie klas pierwszych  złożyli serdeczne życzenia  wszystkim pracownikom szkoły i przedstawicielom  instytucji  wspierającym jej funkcjonowanie oraz zaprosili zgromadzonych na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Czerwone róże od pierwszoklasistów i Rady Rodziców uprzyjemniały wysłuchanie ostatniej piosenki przedstawienia.

Tak zakończyła się uroczystość  ślubowania . Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci nie tylko dzięki tym, którzy w niej wystąpili. Słowa podziękowania należą się także konferansjerom z kl.IV: Szymonowi Górskiemu i Bartoszowi Marcowi, odpowiedzialnym za dźwięk uczniom z kl.II: Dominikowi  Domagale i Bartoszowi Naporze oraz przygotowującym dekoracje i grafikę z kl.I: Szymonowi Białkowi, Mateuszowi Kaczmarkowi, Tomaszowi Trzcińskiemu, Szymonowi Wojsławowi i Michałowi Żalowi.

Wszyscy uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawców klas pierwszych: Jarosława Pieca i Agnieszki Kwiecień, która napisała scenariusz i wyreżyserowała uroczystość

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć również w galerii. 

 

Radiowęzeł wraca do szkoły


Miło nam przekazać radosną nowinę, że z początkiem października po długoletniej przerwie rozpoczął pracę wyczekiwany szkolny radiowęzeł. Grupa uczniów  z klasy II TM wraz z opiekunami przedsięwzięcia -  nauczycielami Piotrem Walczakiem i Dariuszem Zielińskim wykonała wszelkie niezbędne instalacje i wyremontowała pomieszczenie. Oprócz muzyki, która cieszy zmysły i pozbawia stresu zarówno uczniów jak i nauczycieli, można usłyszeć ciekawe informacje dotyczące bieżących wydarzeń z życia szkoły. Zespół redakcyjny w składzie: Bartosz Napora, Mateusz Kwiecień, Jakub Seredyka ma również w planach rozszerzenie działalności o przygotowanie audycji tematycznych i okolicznościowych. Na razie zaradni drugoklasiści przeprowadzą w najbliższym czasie wśród uczniów plebiscyt na utwór rozpoczynający codzienne nadawanie muzyki, nazwę radia oraz najlepszy utwór relaksacyjny.

Serdecznie podziękowania składamy zaangażowanym uczniom Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Pyzowskiemu za inicjatywę powstania szkolnego radiowęzła, jej udaną realizację i sfinalizowanie. Wychodząc z założenia, iż piosenka jest dobra na wszystko, życzymy wszystkim słuchaczom przyjemnych wrażeń z codzienną dawką muzyki.


 


 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 4 z 8
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.