Start Aktualności Osiągnięcia
Sukcesy naszych wychowanków
Konkurs "Wszystkie prawa zastrzeżone"

 

Uczniowie z  ZSP w Sędziszowie  na podium


W dniu 18 maja 2016 r. miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu ©Wszystkie prawa zastrzeżone - konkurs na temat ochrony praw autorskich. Dedykowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego a zorganizowany przez Wydział Prawa Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.
Jego celem było upowszechnianie w środowisku młodzieży uczącej się wiedzy
na temat praw autorskich i przeciwdziałanie zjawisku naruszania własności intelektualnej. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach warsztatowych "Prawa autorskie w Sieci - ich łamanie nie jest bezkarne!" prowadzonych przez Panią  Paulinę Łochowską, pracownika Wydziału Prawa. Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL, które było równocześnie głównym sponsorem cennych nagród: tabletów, smartfonów oraz innych urządzeń elektronicznych.

Najważniejszym punktem spotkania było ogłoszenie wyników i nagrodzenie uczestników konkursu. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: film
oraz prezentacja/animacja komputerowa w której na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Wiekiera oraz Bartosz Flisowski - uczniowie III klasy Technikum
w
Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie. Opiekunem i mentorem laureatów była Pani mgr inż. Marta Jawor - nauczyciel informatyki.
Laureaci przygotowali animacje komputerową pt. "Prawa autorskie na YouTube".

Nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY!

M.J.

 

"Kto nie próbuje, ten nie wie jak smakuje sukces"
Grzegorz Wójtowicz

 

 
Nasi uczniowie zwycięzcami VIII Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego PDF Drukuj Email

 


 

15 kwietnia 2015r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach odbył się finał VIII Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego ,,Mamy tylko jedną Ziemię, nie zmienimy jej w pustynię – uczymy się ekologii". Konkurs został objęty patronatem: Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa  Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Kielc oraz Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Miło nam poinformować, że uczniowie z klasy IIITMI - Piotr Warot i Patryk Gładki zajęli I miejsce w kategorii: prezentacja multimedialna. Tematem pracy były m.in zagrożenia związane z procesem globalizacji, zagrożeniami związanymi z globalnym ociepleniem oraz sposobami ochrony środowiska naturalnego.

Opiekę merytoryczną nad laureatami sprawowała pani Małgorzata Kamińska-Haczyk.

Serdecznie gratulujemy!

 

Więcej informacji na kanale iTV Kielce:

https://youtu.be/5BnvRixvn0A

 


 
Podsumowanie Gminnych Konkursów Ekologicznych 2014 PDF Drukuj Email

 

Dnia 29 kwietnia 2014 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sędziszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów ekologicznych promujących selektywną zbiórkę odpadów, w którym nasza szkoła wzięła czynny udział. Głównym celem akcji była zbiórka makulatury, baterii i puszek. Za zaangażowanie w konkurs i uzyskane wyniki otrzymaliśmy nagrodę rzeczową – drukarkę laserową, którą z rąk pana Burmistrza Wacława Szarka odebrał p. Jarosław Piec.

Indywidualnie nagrody – pendrive zdobyli najlepsi „zbieracze” : Pechta Kamil z kl. I TM, Gajos Robert z kl. II TMI, Jaworski Paweł z kl. III TM i Guliński Krystian z kl. III TM.

W konkursie na „Multimedialną prezentację edukacji ekologicznej w szkołach” wzięli udział uczniowie kl. II TMI: Szkliniarz Piotr, Warot Piotr i Mowiński Dominik, którzy przygotowali prezentację zatytułowaną „Ekologia to moda, czy koniecznośc?” i otrzymali w nagrodę plecaki.

Uroczystość zakończyła się pięknym podziękowaniem pana Burmistrza za zaangażowanie i udział w tak ważnym celu, jakim jest ochrona środowiska.

 

Samorząd Uczniowski

 

 

Poprawiony: czwartek, 08 maja 2014 18:30
 
I miejsce w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” PDF Drukuj Email

W dniu 11 marca 2010 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Sędziszowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”Turniej ten ma na celu popularyzację tematyki pożarniczej
i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa
i ochrony przeciwpożarowej.  W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy z zakresu techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej obejmuje pięć etapów: eliminacje środowiskowe na szczeblu szkół, eliminacje gminne, miejskie i miejsko - gminne, eliminacje powiatowe, eliminacje wojewódzkie oraz eliminacje centralne i adresowany jest do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Zespół Szkół ponadgimnazjalnych w Sędziszowie w Konkursie Wiedzy Pożarniczej reprezentowali następujący uczniowie:

  1. Łęcki Norbert kl. IV TM
  2. Jaworski Paweł kl. III TM
  3. Sochacki Mateusz kl. III TM

Uczniowie przygotowywali się do turnieju pod kierunkiem nauczyciela Michała Kowalczyka.

Eliminacje gminne turnieju składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Część pisemna przeprowadzona została w formie testu, obejmującego 30 (dla dzieci ze szkół podstawowych) lub 20 (dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) pytań z zakresu: znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, techniki pożarniczej oraz historii Straży Pożarnej. Eliminacje ustne zaś dotyczyły trzech najlepszych uczniów w każdej z kategorii wiekowych, wyłonionych w eliminacjach pisemnych.

I miejsce w kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych turnieju zajął uczeń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sędziszowie - Sochacki Mateusz, zdobywając największą liczbę punktów w eliminacjach ustnych. Paweł Jaworski zajął indywidualnie III miejsce (pierwszy po etapie pisemnym).

Również drużynowo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła – ZSP w Sędziszowie zajęła I miejsce. W nagrodę uczniowie otrzymali cenne albumy książkowe i pamiątkowe dyplomy uznania, zaś jako nagrodę dla naszej szkoły – dyplom i cenny puchar.

Wszystkim uczestnikom pozostaje pogratulować wiedzy i wyników oraz życzyć osiągania podobnych sukcesów w przyszłości podczas startów w kolejnych edycjach turnieju.

 

Michał Kowalczyk

 
Szkolny Etap XXII Olimpiady Promocji Zdrowia PDF Drukuj Email

Dnia 12 listopada br. odbył się szkolny etap XXII Olimpiady Promocji Zdrowia, której organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż.
W konkursie udział wzięło  10 uczniów z klas I, II i III technikum.

Konkurs polegał na rozwiązaniu pisemnego testu, obejmującego 30 pytań dotyczących min: zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób i uzależnień, ochrony środowiska przyrodniczego, elementów pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstawowych wiadomości o ruchu czerwonokrzyskim.

Nad całością i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

p. Małgorzata Kamińska-Haczyk (przewodniczący), nauczyciel biologii

p. Ewelina Barylska, pedagog szkolny

Zwycięzcą pierwszego etapu  został Marcin Purchała  z klasy I TM, który uzyskał 28 punktów.

Gratulujemy zwycięzcy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie!

Organizatorzy

 


 

 
Podsumowanie Gminnego Konkursu Ekologicznego. Edycja 2013 PDF Drukuj Email


Dnia 13 października 2013 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów ekologicznych promujących selektywną zbiórkę odpadów.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości, którą swoją obecnością zaszczycili pan Burmistrz Wacław Szarek, pani sekretarz Ewa Kubas – Samociuk, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych oraz dzieci i młodzież biorący udział w konkursie.

Po podsumowaniu konkursu rozpoczęło się rozdanie nagród. Nasza szkoła wzięła czynny udział w konkursie. Przez cały miniony rok szkolny zbieraliśmy makulaturę, baterie i puszki. Za zaangażowanie i wyniki z rąk pana Burmistrza Wacława Szarka nagrodę rzeczową- zestaw komputerowy odebrał dyrektor Leszek Szkliniarz.

Indywidualnie nagrody zdobyli najlepsi „zbieracze” : Zasada Chrystian i Mateusz Wiekiera, którzy otrzymali książki. Z rąk pana burmistrza nagrodę wyróżnienie- plecak otrzymali Paweł Jaworski z kl. III TM, Grzegorz Krzelowski z klasy II TMI i Sebastian Pałka z klasy IV TEB.

W konkursie plastycznym „Odpady zagrożeniem XXI wieku” wyróżnienie i nagrody książkowe otrzymali uczniowie Albert Bździon z klasy II TMI i Tomasz Gajos z klasy IV TM. Następnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej i przegląd scenek kabaretowych w wykonaniu najmłodszych uczestników konkursu.

Uroczystość zakończyła się pięknym podziękowaniem pana Burmistrza za zaangażowanie i udział w tak ważnym celu, jakim jest ochrona środowiska.

Samorząd Uczniowski 
Uczniowie ZSP laureatami VI Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego PDF Drukuj Email

30 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego ,,Mamy tylko jedną Ziemię, nie zmienimy jej w pustynię – uczymy się ekologii". Konkurs został objęty patronatem: Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa  Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Kielc oraz Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Miło nam poinformować, że uczniowie technikum informatycznego zajęli II miejsce w kategorii: prezentacja multimedialna. Tematem pracy były m.in zagrożenia związane z niewłaściwym postępowaniem z podzespołami komputerowymi przeznaczonymi do utylizacji, metody właściwego składowania „elektrośmieci” oraz wpływ związków metali ciężkich dla zdrowie człowieka.

Opiekę merytoryczną nad laureatami: Dominikiem Mówińskim i Piotrem Warotem
z kl. ITMI pełniła nauczycielka biologii, pani Małgorzata Kamińska-Haczyk.

Prace oceniało jury w składzie: dr Małgorzata Ludwikowska-Kędzia z UJK,
dr Małgorzata Wiatrak i dr Artur Zieliński z UJK .

Zwycięzcom gratulujemy!

 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Ratownictwie i Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email

 


Dnia 18 marca br. odbył się w naszej szkole po raz pierwszy konkurs
„Wiedzy o Ratownictwie i Pierwszej Pomocy”
. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas (I – IV technikum) – w sumie 15 osób.

 

Konkurs polegał na rozwiązaniu pisemnego testu, obejmującego 25 pytań dotyczących ratownictwa i szeroko pojętej pierwszej pomocy.

20 pytań stanowiły zamknięte pytania testowe jednokrotnego wyboru, zaś 5 pozostałych były pytaniami otwartymi i opisowymi. Maksymalnie można było uzyskać 36 pkt. (100% prawidłowych odpowiedzi).

Nad całością i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

  • p. Jagoda Tabor, nauczyciel przedmiotów zawodowych
  • p. Michał Kowalczyk (przewodniczący), nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz przysposobienia obronnego i edukacji dla bezpieczeństwa

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Rusin z klasy III T.M., który uzyskał 22,5 pkt.

Gratulujemy zwycięzcy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu!

Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

Organizatorzy

 
Podsumowanie Gminnych Konkursów Ekologicznych PDF Drukuj Email


Dnia 30 października 2012 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów ekologicznych promujących selektywną zbiórkę odpadów.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości, którą swoją obecnością zaszczycili pan Burmistrz Wacław Szarek, pani sekretarz Ewa Kubas – Samociuk, przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych oraz dzieci i młodzież biorący udział w konkursie.

Po podsumowaniu konkursu rozpoczęło się rozdanie nagród. Nasza szkoła wzięła czynny udział w konkursie. Przez cały miniony rok szkolny zbieraliśmy makulaturę, baterie i puszki. Za zaangażowanie i wyniki otrzymaliśmy z rąk pana Burmistrza Wacława Szarka nagrodę rzeczową- aparat cyfrowy.

Indywidualnie nagrody zdobyli najlepsi „zbieracze” : Boryś Konrad, Kruszec Michał, Mikulski Tomasz, Woźniczka Rafał, którzy otrzymali książki. Z rąk pana burmistrza nagrodę wyróżnienie- plecak otrzymał Paweł Jaworski.

Następnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej i przegląd scenek kabaretowych w wykonaniu najmłodszych uczestników konkursu.

Uroczystość zakończyła się pięknym podziękowaniem pana Burmistrza za zaangażowanie i udział w tak ważnym celu, jakim jest ochrona środowiska.

 

Samorząd Uczniowski

 
Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej PDF Drukuj Email

Dnia 24 października br. odbył się
w naszej szkole konkurs Wiedzy
o Bezpieczeństwie, Ratownictwie
i Obronie Cywilnej
.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas (I – IV technikum) –
w sumie 15 osób.

Etap szkolny konkursu polegał na rozwiązaniu pisemnego testu wielokrotnego wyboru, składającego się z 36 pytań dotyczących wiedzy z zakresu: przysposobienia obronnego/ edukacji dla bezpieczeństwa, ratownictwa
i pierwszej pomocy, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, wiedzy pożarniczej, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Nad całością i prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja
z przewodniczącym p. Michałem Kowalczykiem, nauczycielem przysposobienia obronnego i edukacji dla bezpieczeństwa. W teście można było zdobyć maksymalnie 36 pkt. (100% prawidłowych odpowiedzi).

Uczniowie: Muszyński Szymon z klasy IV TMB i Jakubski Kordian z klasy I TMI za zajęcie I i II miejsca awansowali do etapu wojewódzkiego konkursu w Kielcach.

Gratulacje!

 
III miejsce w V Wojewódzkim Finale Konkursu Ekologicznego PDF Drukuj Email

Miło poinformować nam o tym, że Jolanta Pawłowska - uczennica klasy IV TBI zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym. Konkurs jest organizowany pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Kielc, Starosty Powiatu Kieleckiego. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Oprócz Jolanty w konkursie udział wzięli: Monika Białas - kl. IV TBI oraz Mateusz Połetek - kl. IV TM.

V Wojewódzki Konkurs Ekologiczny składał się z kilku kategorii: praca plastyczna o tematyce proekologicznej, film lub prezentacja multimedialna na temat recyklingu oraz konkurs fotograficzny, którego tematyką było ukazanie piękna fauny i flory leśnej. Uczestnicy mogli przesłać dwie fotografie. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Autorka na tle swoich prac. Serdecznie gratulujemy Joli i życzymy  jej dalszych sukcesów.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Copyright © 2021 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.

Joomla 1.5 free design by Lonex.

Nasze projekty